- To również wielkie uproszczenie całego procesu rezerwacji biletów - wszystko odbywa się wyłącznie na platformie WorkTrips.com. Ogranicza to wszelkie komplikacje, np. overbooking w momencie rezerwacji, a pracownik nadal kupuje wszystkie usług w jednym miejscu, nie wykładając własnych pieniędzy. Firma otrzymuje jedną zbiorczą fakturę za wszystkie usługi wykupione przez pracowników w trakcie okresu rozliczeniowego - wyjaśnia dyrektor ds. technicznych i współzałożyciel WorkTrips.com Maciej Stopierzyński, cytowany w komunikacie.
Do swojej oferty WorkTrips.com włączył linie kolejowe Bene (Belgia i Holandia), Deutsche Bahn (Niemcy), EuroStar (Belgia, Francja, Holandia, Wielka Brytania), Evolvi i Trainline (Wielka Brytania), Italo i Trenitalia (Włochy), Renfe (Hiszpania), Amtrak (Stany Zjednoczone) i VIA Rail Canada (Kanada).
WorkTrips.com przypomina, że na mocy rozporządzenia „Taksonomia UE” i unijnej dyrektywy CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) przedsiębiorstwa muszą wdrażać tak zwane zasady ESG (zrównoważonego rozwoju, ang. Environmental, Social and Corporate Governance).
- Trzeba pamiętać, że nam i wielu firmom zależy na zrównoważonym rozwoju, a sektor transportu odpowiada za 25 procent całkowitej emisji dwutlenku węgla na świecie. 2,4 procent to ślad węglowy pozostawiony przez samoloty, dlatego ciągle szukamy rozwiązań, które ułatwią firmom wdrażanie ESG. Stąd bezpośrednia współpraca właśnie z liniami kolejowymi, które są najbardziej przyjaznym środowisku transportem zbiorowym - dodaje prezes i współzałożyciel WorkTrips.com Filip Błoch.
Komisja Europejska chce, by w 2025 roku wszystkie firmy, które zatrudniają powyżej 250 osób, wdrożyły raportowanie ESG. Nad surowszymi wytycznymi dotyczącymi raportowania ESG pracuje również Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.