Japan Airlines, japońskie narodowe linie lotnicze, rozdadzą 50 tysięcy dwuosobowych biletów na swoje loty. W sumie skorzysta z nich więc 100 tysięcy ludzi.

Promocja jest związana z letnimi igrzyskami olimpijskimi, które odbędą się w przyszłym roku w Tokio – między 24 lipca a 9 sierpnia 2020 roku. Darmowe bilety pozwolą podróżować tylko po Japonii, a mogą ubiegać się o nie wyłącznie obcokrajowcy, którzy nie są rezydentami w Japonii.

Japan Airlines zacznie rozdawać bilety w lutym. Aby mieć szanse na ich dostanie, trzeba być członkiem programu lojalnościowego Japan MileageBank. Będzie można aplikować o maksymalnie o bilety dla czterech osób na raz. Nie będzie można jednak samemu wybrać kierunku – o tym ma zdecydować przypadek. Jedyna możliwość to wybór między czterema miastami w Japonii.

Na trzy dni przed wylotem linia poinformuje zwycięzców, dokąd ostatecznie będą mogli polecieć za darmo. Wiadomo jedynie, że wszystkie wyloty i powroty będą realizowane z trzech lotnisk: Tokio Haneda, Osaka International lub Kansai.

Linia liczy, że dzięki tej akcji zagraniczni kibice, którzy przyjadą na igrzyska, odwiedzą mniej znane regiony Japonii i odkryją ich lokalną kulturę.