Air France będzie latał z paryskiego lotniska Charlesa de Gaulle’a do Ćennaju od 14 czerwca, trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki, o czym informuje w komunikacie. Trasę tę przemierzać będzie boeing 787-900 dreamliner z 279 miejscami na pokładzie (30 miejsc w klasie biznes, 21 w ekonomicznej premium i 228 w ekonomicznej).

Wyleci on z Paryża o godzinie 10.10, by wylądować w Ćennaju o 23.30 czasu lokalnego. W rejs powrotny wyruszy o 1.05 w nocy i zakończy go w Paryżu o 8 tego samego dnia. Sprzedaż biletów na to połączenie rozpocznie się 2 marca.

CZYTAJ TEŻ: Air France-KLM: Więcej dalekich lotów na zimę

Ćennaj to czwarte miasto w Indiach, po Delhi, Mumbaju i Bengaluru, w siatce francuskiej linii lotniczej. W sezonie letnim Air France będzie oferował łącznie 24 loty tygodniowo do tych czterech miast. Z kolei jego partnerska linia lotnicza – holenderski KLM – lata z Amsterdamu do Delhi, Mumbaju i Bengaluru 14 razy w tygodniu.

Na trasach tych przewoźnicy serwują dania kuchni indyjskiej i zapewniają „spersonalizowaną obsługę pasażerską z uwzględnieniem różnic kulturowych różnych nacji, w tym klientów z Indii”, jak głosi komunikat.