Condor chce więcej latać na Karaiby

3 listopada niemiecki Condor zacznie latać dwa razy w tygodniu z Duesseldorfu do meksykańskiego kurortu Cancun. To trzeci port, po Monachium i Frankfurcie, z którego będzie tam kursować. Linia zapowiada również inne nowe połączenia na sezon zimowy 2020/2021.

Publikacja: 08.03.2020 14:42

Condor chce więcej latać na Karaiby

Foto: Fot. materiały promocyjne

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w kwietniu Polska Grupa Lotnicza przejmie tego największego czarterowego przewoźnika niemieckiego. Trzy tygodnie temu niemiecki urząd antymonopolowy wyraził zgodę na tę transakcję.
W siatce połączeń Condora z regionem Ameryki Środkowej są jeszcze między innymi Punta Cana w Dominikanie, Varadero na Kubie, San Juan w Portoryko, San Jose w Kostaryce, Grenada i Panama. Wszystkie z Monachium i Frankfurtu. Do tegorocznego rozkładu dojdą jeszcze loty z Monachium do Seattle.
Ceny biletów są znacznie niższe niż u tradycyjnych przewoźników. Na przykład z Warszawy do Curacao można polecieć za 540 euro, podczas gdy w Air France KLM ta sama trasa kosztuje 900 euro. W obu wypadkach jest to podróż powrotna, z jedną przesiadką i bez możliwości zmiany daty rezerwacji.

Ciekawe ceny, także na rejsy z Warszawy, ma Condor na podróże po Europie. Na przykład na Wyspy Kanaryjskie można polecieć już za 80 euro. Przesiąść się można we Frankfurcie, Monachium lub Duesseldorfie, dokąd LOT lata, odpowiednio 5, 6 i 3 razy w tygodniu.

Prezes Condora Ralf Tackentrup zapowiada dalszy rozwój połączeń z Duesseldorfu. Zamierza na sezon zimowy przeznaczyć do tego dodatkowego boeinga 767. — W tej chwili mało który przewoźnik informuje o zwiększeniu siatki — cieszy się prezes lotniska Thomas Schalke.

ZOBACZ TEŻ: Lufthansa rezygnuje ze współpracy z Condorem

Pozostało 100% artykułu
Linie Lotnicze
Sąd: Samolot się spóźnił, bo brakowało bagażowych? To nie wina linii lotniczej
Linie Lotnicze
Wizz Air – 200 kierunków i 20 tysięcy euro nagrody na 20-lecie
Linie Lotnicze
Nowości w rozkładzie lotów Air France'u - Brazylia, Malediwy i Szwecja
Linie Lotnicze
Eksperci: Lotnictwo neutralne klimatycznie to mrzonka. Trzeba ograniczyć loty
Linie Lotnicze
Turyści już planują wakacje 2025. Komu śpieszy się najbardziej i dokąd?
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?