Grecja – koronawirus na pokładzie samolotu

W samolocie Qatar Airlines ze stolicy Kataru Ad-Dauchy, który wylądował we wtorek w Atenach, stwierdzono u 12 pasażerów zakażenie koronawirusem. Wszyscy pasażerowie trafili do kwarantanny.

Publikacja: 03.06.2020 10:38

Grecja – koronawirus na pokładzie samolotu

Foto: Fot. Bloomberg

Po wylądowaniu samolotu służby lotniskowe przeprowadziły szybkie testy przesiewowe. Wykazały one zakażenie u 12 pasażerów. Dziewięciu z nich to Pakistańczycy, dwóch to Grecy mieszkający w Australii, a jedna osoba jest obywatelem Japonii, pochodzi z rodziny grecko-japońskiej.

CZYTAJ TEŻ: Polscy goście ważni dla odbudowania turystyki w Grecji

Zgodnie z procedurą przewidzianą na takie sytuacje wszyscy pasażerowie którzy znajdowali się w samolocie zostali przewiezieni do wyznaczonych hoteli, w których odbędą obowiązkową kwarantannę. Ci z pozytywnym wynikiem pozostaną w niej dwa tygodnie, a pozostali będą obserwowani siedem dni, po czym jeszcze raz przejdą testy.

Loty z i do Kataru zawieszono do 15 czerwca.

Grecja ma być otwarta od 15 czerwca na przyjazdy turystów, w tym z Polski. Jak podało greckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, do 15 czerwca wszyscy przyjezdni, niezależnie od narodowości, przechodzą obowiązkowo test na koronawirusa i spędzają noc w wyznaczonym hotelu. W kolejnej fazie luzowania obostrzeń, która potrwa od 15 do 30 czerwca, na ruch międzynarodowy otworzy się również lotnisko w Salonikach, a od 1 lipca wszystkie pozostałe.

Jak podaje grecki portal neakriti.gr, wczoraj w Grecji stwierdzono 19 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa, z czego 12 to właśnie pasażerowie samolotu z Kataru.

Całkowita liczba przypadków zachorowań wynosi 2937 (dzienna zmiana 0,7 procent). Nie zgłoszono żadnych nowych zgonów pacjentów z powodu Covid-19, a od wybuchu epidemii takich wypadków było 179.

Średni wiek zmarłych pacjentów wynosi 76 lat. Liczba pacjentów leczonych intubacją wynosi 11 (72,7 procent to mężczyźni).

Linie Lotnicze
Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Linie Lotnicze
Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej
Linie Lotnicze
Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski
Linie Lotnicze
Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Linie Lotnicze
Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie