Rejsy będą realizowane boeingami 777-300ER. A na rozkładzie lotów znajdą się: Bahrajn, Manchester, Zurych, Wiedeń, Amsterdam, Kopenhaga, Dublin, Nowy Jork (JFK), Seul, Kuala Lumpur, Singapur, Dżakarta, Tajpej, Hongkong, Perth i Brisbane.

CZYTAJ TEŻ: Emirates mierzą temperaturę i rozdają zestawy higieniczne

Ponadto od 8 czerwca linie będą oferować loty z Karaczi, Lahore i Islamabadu pasażerom z Pakistanu, którzy chcą podróżować do kierunków w siatce Emirates – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Emirates będą w sumie realizować już loty pasażerskie, jak również operacje cargo z Dubaju do 29 miast, wliczając w to istniejące połączenia do Londynu (Heathrow), Frankfurtu, Paryża, Mediolanu, Madrytu, Chicago, Toronto, Sydney, Melbourne i Manili (od 11 czerwca).

„Ponieważ w większości krajów nadal obowiązują ograniczenia dotyczące podróżowania, przed lotem pasażerowie powinni zapoznać się z procedurami dotyczącymi wjazdu i wyjazdu do poszczególnych państw. (…) Podróżni powinni zwrócić uwagę na obowiązujące ograniczenia podróży – będą oni mogli wejść na pokład samolotu tylko wtedy, gdy spełnią kryteria wjazdu do kraju docelowego” – ostrzegają Emirates.