1 sierpnia Finnair wznowi rejsy między Warszawą a Helsinkami, o czym informuje w komunikacie. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele będzie operował na tej trasie rano (wylot z Warszawy o godzinie 9.40, przylot do Helsinek o 13.05), a we wtorki, czwartki i soboty wieczorem (wylot o 20.05, przylot o 23.30). Od 1 września przewoźnik planuje latać już dwa razy dziennie (wyloty z Warszawy o 10.10 i 20, lądowanie w stolicy Finlandii o 13.30 i 23.20). W listopadzie w rozkładzie mają pojawić się także rejsy popołudniowe. Początkowo na tej trasie będą latać zmodernizowane ATR-y, w październiku dołączy do nich embraer 190.

CZYTAJ TEŻ: Finnair wystartuje w lipcu. Z Polski poleci miesiąc później

– Planujemy powrót do operacji lotniczych w Polsce od początku sierpnia. Wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety pokazują, że nasi klienci są już gotowi do planowania zarówno podróży służbowych, jak i rekreacyjnych – mówi dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie Arunas Skuja, cytowany w komunikacie.

W lipcu Finnair zamierza realizować około 30 procent rejsów ze swojej normalnej siatki. Terminy lotów zarezerwowanych między 1 kwietnia a 31 sierpnia podróżni mogą bezpłatnie zmienić. Przewoźnik informuje również, że podczas rejsu wymaga od nich noszenia maseczek i rozsadza ich możliwie najdalej od siebie.