W sierpniu w siatce KLM-u pojawią się dwa nowe kierunki europejskie – Cork w Irlandii i Southampton w Wielkiej Brytanii – informuje przewoźnik w komunikacie. Loty z Amsterdamu do Cork będą odbywały się codziennie, a inauguracja tego połączenia planowana jest na 3 sierpnia. Z kolei do Southampton będzie można latać od 31 sierpnia, również codziennie. Southampton będzie siedemnastym brytyjskim miastem w siatce KLM-u z bezpośrednim dolotem z Amsterdamu. Przewoźnik ma nadzieję, że otwarcie nowych kierunków na Wyspach Brytyjskich umocni jego pozycję w tym regionie i zrekompensuje popyt utracony na innych trasach w Europie – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: KLM wznawia rejsy z Warszawy, Krakowa i Gdańska

28 września KLM zadebiutuje na trasie Amsterdam – Rijad. Do stolicy Arabii Saudyjskiej będzie latać cztery razy w tygodniu. Ponadto przewoźnik zamierza usprawnić swoje działania w tym regionie. Na części tras zaplanował międzylądowania w innych portach, na przykład wracając z Rijadu do Amsterdamu, zatrzyma się w innym saudyjskim mieście Ad-Dammamie, na trasie do i z Abu Zabi będzie miał postój w stolicy Omanu Maskacie (od 3 sierpnia), a lot do i z Bahrajnu połączy z Kuwejtem. KLM będzie latał w sumie do siedmiu miast w tym regionie, oprócz wyżej wymienionych są to Dubaj i Manama w Bahrajnie.

21 lipca KLM wznowił loty pasażerskie do Szanghaju. Na razie będzie realizował jeden rejs tygodniowo, boeingiem 777-300, z międzylądowaniem w Seulu. Aby móc wozić pasażerów do Chin, KLM musi wypełniać surowe procedury higieniczne ustanowione przez chiński rząd, na przykład regularnie kontrolować i sprzątać toalety, a także ograniczyć do minimum kontakt załogi z pasażerami. Podróżni muszą natomiast wypełnić przez internet formularz zdrowotny, a przed samym lotem poddać się pomiarowi temperatury – przypomina przewoźnik.

ZOBACZ TAKŻE: KLM wraca do Wrocławia