Emirates i flydubai znów oferują loty code-share

Obie linie lotnicze po przerwie wznawiają współpracę i znów oferują pasażerom połączenia ze swoich siatek w ramach jednego biletu.

Publikacja: 01.09.2020 11:07

Emirates i flydubai znów oferują loty code-share

Foto: Fot. materiały prasowe

Pasażerowie Emirates znów mogą podróżować lotami code-share do ponad 30 miejsc z siatki flydubai, a pasażerowie flydubai mogą udać się do ponad 70 miejsc liniami Emirates – informują linie lotnicze Emirates w komunikacie.

– Z przyjemnością ogłaszamy, że nasi klienci mogą ponownie skorzystać z uzupełniających się ofert Emirates i flydubai i cieszyć się dostępem do rozszerzonej sieci miast na jednym bilecie i zintegrowanym programie lojalnościowym przewoźników. To bezpieczny i dogodny transfer przez Dubaj z możliwością odprawienia bagażu do miejsca docelowego – mówi dyrektor handlowy Emirates Adnan Kazim, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Emirates wraca do Warszawy

– Jesteśmy przekonani, że popyt na podróże będzie nadal rósł, ponieważ coraz więcej krajów stopniowo zacznie znosić ograniczenia w podróżach międzynarodowych. Flydubai wznowił połączenia do 32 miejsc w całej sieci od czerwca i spodziewamy się, że liczba ta będzie stale rosnąć przez najbliższe kilka miesięcy – dodaje dyrektor handlowy flydubai Hamad Obaidalla.

Emirates przypominają, że wszyscy podróżni przylatujący do Dubaju, także tranzytowi, muszą okazać negatywny test na covid-19. Jeśli koronawirus zostanie u nich wykryty podczas podróży, przewoźnik pokryje koszty leczenia.

ZOBACZ TAKŻE: W lipcu więcej miast w siatce Emirates

Współpraca między Emirates i flydubai rozpoczęła się w październiku 2017 roku. Przez pierwsze dwa lata z oferty code-share skorzystało ponad 5 milionów pasażerów.

Linie Lotnicze
Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie
Linie Lotnicze
Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej
Linie Lotnicze
Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski
Linie Lotnicze
Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze
Linie Lotnicze
Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie