Norwegian: Straciliśmy 90 procent pasażerów

Linie lotnicze Norwegian Air Shuttle poinformowały, że w sierpniu tego roku odnotowały sięgający 91 procent spadek pasażerów w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku. Przewoźnik ubiega się o drugą rundę ratunkowego finansowania.

Publikacja: 07.09.2020 07:54

Norwegian: Straciliśmy 90 procent pasażerów

Foto: Fot. Bloomberg

Tanie norweskie linie lotnicze poinformowały, że ponad sto samolotów nie odbywa żadnych lotów. Na razie lata zaledwie 25-30 maszyn – informuje Reuters.

W sierpniu Norwegian przewiózł łącznie 313,3 tysięcy pasażerów. W sierpniu 2019 roku było ich 3,5 miliona. Średnio jedynie 61 procent miejsc w samolotach było zajętych, podczas gdy rok wcześniej wskaźnik ten kształtował się na poziomie 90 procent.

W maju grupa wierzycieli i kredytodawców przejęła kontrolę nad Norwegianem w ramach finansowania ratunkowego. To pozwoliło otrzymać rządowe gwarancje na pożyczkę w kwocie 3 miliardów koron norweskich (336 milionów dolarów) i uniknąć bankructwa linii lotniczej.

CZYTAJ TEŻ: Norwegian uratowany przed bankructwem

Pieniędzy z pierwszej transzy pomocy starczy do kwietnia 2021 roku. Norwegian ma nadzieję na uzyskanie drugiej transzy pomocowej. Prowadzi również rozmowy z rządem Norwegii w sprawie dodatkowego wsparcia.

Z powodu wstrzymania działalności transatlantyckiej i ograniczonych tras europejskich znaczna część działalności Norwegiana koncentruje się obecnie na Norwegii, Szwecji i Danii.

Linie Lotnicze
Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Linie Lotnicze
Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej
Linie Lotnicze
Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski
Linie Lotnicze
Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze
Linie Lotnicze
Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie