Linia lotnicza zapowiedziała, że będzie obsługiwała jeden lot dziennie między oboma krajami - podaje serwis egypttoday.com.

Czytaj więcej

Rosjanie spędzą jednak wakacje w Turcji. Ankara wyśle po nich samoloty

Zapowiadając swoją decyzję we wtorek EgyptAir poprosił klientów o przestrzeganie restrykcji zdrowotnych podczas podróży do Moskwy, w tym o przedstawienie negatywnych wyników testów PCR, przeprowadzonych nie dawniej niż 48 godzin przed odlotem.

Wezwała też klientów, którzy zarezerwowali wcześniej bilety i tych, którzy chcą dopiero to zrobić, aby skontaktowali się z jej centrum obsługi klienta lub z akredytowanymi organizatorami wycieczek, aby uzyskać więcej informacji.

W zeszłym tygodniu parlament Egiptu zatwierdził ustawę, która pozwala ministrowi finansów zapewnić EgyptAir gwarancji ubezpieczeniowej, obejmującej wszelkie wojny lub porwania, z którymi mogą spotkać się loty do Rosji.

Zawieszenie lotów do Egiptu z Rosji i Ukrainy zadało cios egipskiej branży turystycznej, gdyż ruch turystów z tych krajów był jednym z największych. W rezultacie rząd egipski szukał alternatywy dla zrekompensowania tej straty - dodaje dailynewsegypt.com.

Według ambasadora Rosji w Kairze Georgia Borisenki, na którego powołuje się ten serwis, w pierwszych dwóch tygodniach 2022 roku do Egiptu przyjechało około 125 tysięcy rosyjskich turystów. A w całym 2021 roku było ich 700 tysięcy. Przy czym Rosja zniosła zakaz lotów do popularnych turystycznych miast nad Morzem Czerwonym, jak Hurghada i Szarm el-Szejk dopiero w lipcu zeszłego roku.