Rekordowym dniem był 29 maja kiedy przez lotnisko przewinęło się 49,4 tysiąca pasażerów, o 5,2 tysiąca mniej niż 29 maja 2019 roku. W sumie od stycznia do końca maja z usług portu skorzystało 4,22 miliona ludzi.

Czytaj więcej

Ponad milion pasażerów na lotnisku w Katowicach. W lipcu będą dwa miliony

- Ruch wraca dużo szybciej niż przewidywały prognozy IATA i ACI – mówi Stanisław Wojtera, prezes PPL, cytowany w komunikacie lotniska. - Już w te wakacje, w szczytowym momencie będziemy dobijać do wyników sprzed pandemii. Jestem pewien, że w przyszłym roku ten wynik przebijemy, na co wskazują trendy nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Polacy chcą podróżować zarówno służbowo, jak i wakacyjnie, co nas cieszy.

W maju najpopularniejszym przewoźnikiem na stołecznym lotnisku był LOT, za nim Wizz Air i Lufthansa. Najwięcej ludzi podróżowało na trasach do i z Londynu, Paryża i Amsterdamu.

Najpopularniejszym przewoźnikiem czarterowym był Enter Air. W tej kategorii w pierwszej trójce znalazły się też Smartwings i LOT. W tym wypadku najbardziej oblegane były Antalya, Marsa Alam i Hurghada.