Rejsy z Katowic do Eywania odbywać się będą dwa razy w tygodniu (pierwszy zaplanowano na 29 kwietnia), początkowo w każdą środę i sobotę, a od drugiej połowy czerwca w środy i niedziele - informuje w komunikacie katowickie lotnisko. Będzie to połączenie całoroczne.

- Cieszymy się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją ofertę z pyrzowickiego lotniska - mówi prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza portem, Artur Tomasik, cytowany w komunikacie. - Katowice Airport będą jedynym portem regionalnym w Polsce z trasą do stolicy Armenii. Warto podkreślić, że to drugie połączenie Wizz Aira z Pyrzowic na Kaukaz. Od maja 2013 roku przewoźnik oferuje z naszego lotniska loty do Kutaisi w Gruzji. Jestem przekonany, że trasa do Erywania będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, między innymi Ormian mieszkających i pracujących w Polsce - dodaje Tomasik.

Czytaj więcej

Lotnisko Katowice: Już tylko kilka procent brakuje nam do wyniku sprzed pandemii

W sezonie letnim 2023 Wizz Air oferuje aktualnie z Katowic 33 kierunki w 20 krajach, w tym w Albanii (Tirana), Armenii (Erywań), Bułgarii (Burgas), Chorwacji (Split), na Cyprze (Larnaka), w Czarnogórze (Podgorica), Grecji (Ateny i Korfu), Gruzji (Kutaisi), Hiszpanii (Barcelona, Castellon, Fuerteventura, Ibiza, Majorka, Malaga i Teneryfa), Holandii (Eindhoven), Islandii (Keflavík), Izraelu (Tel Awiw), na Malcie, w Niemczech (Dortmund), Norwegii (Bergen, Oslo-Torp), Portugalii (Madera), Szwecji (Malmo), Wielkiej Brytanii (Bristol, Liverpool, Londyn-Luton, Leeds-Bradfort), we Włoszech (Katania, Neapol, Rzym-Ciampino) i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Abu Zabi).

Wizz Air obecny jest na pyrzowickim lotnisku od maja 2004 roku. Od tego czasu na trasach z i do Katowic przewiózł ponad 23 miliony podróżnych.