Jednocześnie był to najlepszy pierwszy kwartał w roku w historii lotnisk należących do Związku Regionalnych Portów Lotniczych, pobity został rekord z 2019 roku, kiedy to od stycznia do marca odnotowano w sumie 5,5 mln pasażerów.

Związek Regionalnych Portów Lotniczych zebrał statystyki ruchu pasażerskiego z jedenastu lotnisk regionalnych, które należą do organizacji. W pierwszym kwartale 2023 roku najwięcej podróżnych obsłużono na lotnisku w Krakowie – 1,88 mln, następnie w Gdańsku – 1,03 mln, Katowicach – 794 tys., Warszawie-Modlinie – 651 tys., Wrocławiu – 612 tys., Poznaniu-Ławicy – 419 tys., Rzeszowie-Jasionce – 185 tys., Lublinie – 72 tys., Łodzi – 67 tys., Bydgoszczy – 65 tys. i Olsztynie-Mazurach – 23 tysiące.

- Wyniki pierwszego kwartału 2023 roku potwierdzają konsekwentną odbudowę ruchu pasażerskiego w portach regionalnych po okresie pandemii, mimo szeregu trudności, z którym nadal zmaga się branża lotnicza. Dodatkowo dane te odzwierciedlają rolę lotnisk regionalnych w naszym kraju – komentuje cytowany w komunikacie ZRPL prezes tej organizacji, Radosław Włoszek.