Lotnisko Chopina w Warszawie w czerwcu 2023 odprawiło ponad 1,81 mln podróżnych, czyli o 2 procent więcej niż czerwcu 2019 roku. Oznacza to, że stołeczny port pierwszy raz przebił wynik sprzed pandemii.

W pierwszym półroczu Lotnisko Chopina odprawiło ponad 8,34 mln pasażerów. Mimo dużego ruchu pasażerskiego, utrzymuje się w europejskiej czołówce portów pod względem punktualności, zajmując w rankingu Eurcontol miejsca od szóstego do drugiego, w zależności od miesiąca. Średnia punktualność w analizowanym okresie (15 marca - 2 lipca) wyniosła 78,7 proc. (75,6 proc. przyloty i 81,73 proc. odloty). Najlepsze wyniki stołeczny port odnotował między 12 a 21 marca, kiedy średnia wyniosła 88 procent, w Europie lepsze statystyki miało tylko lotnisko w Helsinkach.

- Dane z czerwca wskazują, że wracamy na drogę wzrostu. Zakładamy, że także lipiec i sierpień będą rekordowe i przekroczymy próg 2 milionów odprawionych pasażerów w każdym z tych miesięcy - mówi rzeczniczka prasowa Polskich Portów Lotniczych Anna Dermont. - Cieszy nas, że choć nasze lotnisko pracuje na granicy przepustowości, utrzymuje się w czołówce europejskich portów pod względem punktualności. Tak dobre wskaźniki to efekt współpracy wszystkich podmiotów i służb operujących na Lotnisku Chopina i dowód, że funkcjonuje ono na światowym poziomie.