Nowy zarząd lotniska w Krakowie

Rada Nadzorcza Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków–Balice po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego powołała na prezesa Łukasza Strutyńskiego, a Janusza Kardasińskiego na członka zarządu odpowiedzialnego za inwestycje.

Publikacja: 09.07.2024 21:30

Łukasz Strutyński kieruje lotniskiem od odwołania w czerwcu poprzedniego prezesa, Radosława Włoszka.

Łukasz Strutyński kieruje lotniskiem od odwołania w czerwcu poprzedniego prezesa, Radosława Włoszka. Zdążył w tym czasie przywitać na lotnisku pięciomilionową pasażerkę.

Foto: Krakow Airport

Łukasz Strutyński kierował tymczasowo lotniskiem od czerwca, kiedy to rada nadzorcza odwołała poprzedniego prezesa, Radosława Włoszka. Wcześniej, od roku 2018, zasiadał w radzie nadzorczej jako przedstawiciel samorządu Krakowa, a w latach 2013-2016 był członkiem zarządu spółki odpowiedzialnym za inwestycje.

Czytaj więcej

Lotnisko w Krakowie wita dwóch nowych przewoźników znad Zatoki Perskiej

Jest radcą prawnym, ma także tytuł MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie/École de Management de Normandie/AESE Business School.

Pracował w organach zarządczych i kontrolnych spółek prawa handlowego, prowadził kancelarię radcy prawnego i doradzał samorządom w planowaniu i realizacji przedsięwzięć rozwojowych w ramach projektów z udziałem Związku Miast Polskich finansowanych ze środków Unii Europejskiej, krajowych, funduszy norweskich, szwajcarskich i EOG.

Nowy członek zarządu od inwestycji

Janusz Kardasiński menedżerem z trzydziestoletnim doświadczeniem. Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademię Ekonomiczną w Katowicach i Szkołę Główną Zarządzania i Administracji w Warszawie.

W latach 2008 – 2016 był dyrektorem finansowym krakowskiego lotniska. W ostatnich latach pełnił rolę doradcy z ramienia Związku Miast Polskich - uczestniczył w projekcie Centrum Wsparcia Doradczego, w którym wspierał blisko pięćdziesiąt jednostek samorządu terytorialnego tworzących sześć partnerstw samorządowych.

Więcej osób nie wchodzi w skład zarządu portu lotniczego.

Właścicielami lotniska w Balicach są spółka skarbu państwa Polskie Porty Lotnicze S.A.(76,19procent udziałów), samorząd województwa małopolskiego (22,73 procent), samorząd Krakowa (1,04 procent) i samorząd gminy Zabierzów (0,04 procent).

Lotniska
Lotnisko w Gdańsku miało już prawie 3 mln pasażerów. Czartery rosną o 60 procent
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Lotniska
Lotnisko Chopina: Historyczny rekord - 2 miliony pasażerów w czerwcu
Lotniska
Anna Midera szefem Związku Regionalnych Portów Lotniczych
Lotniska
Kolejne połączenie lotnicze z Warszawy do Austrii dla narciarzy
Lotniska
Tajlandia zamyka sklepy wolnocłowe na lotniskach
Lotniska
Lotnisko w Katowicach obsłużyło 750 tysięcy pasażerów. "Rekordowy czerwiec"