Internetowi oszuści zaatakowali tureckie hotele

Materiały promocyjne

Znane tureckie hotele padły ofiarą oszustów, którzy stworzyli strony internetowe do złudzenia przypominające oryginalne, informuje dziennik „Hurriyet Daily” w swoim elektronicznym wydaniu

Hotele w tureckim Bodrum, Fethiye i w regionie Antalyi padły ofiara oszustów internetowych. Przestępcy stworzyli imitacje serwisów wybranych, drogich obiektów i przyjmowali od turystów rezerwacje. Sprawa wyszła na jaw, kiedy jeden z klientów zadzwonił do hotelu Sianji w Bodrum, należącego do Recaia Çak?ra, wiceprezesa Stowarzyszenia Tureckich Przedsiębiorców Turystycznych. Poszkodowany turysta chciał zamówić przejazd z lotniska, ale hotel poinformował go, że nie ma jego rezerwacji.

Menedżer do spraw marketingu zadzwonił pod numer telefonu podany na fałszywej stronie internetowej, który, jak się okazało, był zarejestrowany za granicą. Rozmówca zażądał 100 tysięcy bitcoinów za dezaktywację 50 stron opartych o nazwę obiektu. Sprawa trafiła do sądu. Çak?r mówi, że co prawda serwisy zostaną zamknięte, ale oszuści mogą tworzyć kolejne. Co gorsza, fałszywe serwisy są wysoko pozycjonowane w wyszukiwarce Google’a.

Wśród poszkodowanych obiektów znajdują się Hilton Bodrum, Alt?n Yunus Hotel w Çeşme, Hillside Beach Club w Fethiye, Sheraton Hotel w Çeşme, Adam&Eve Hotel w Alanyi, Club Marco Polo i Regnum Carya. Zdaniem Çak?ra, przestępcy wybierali bowiem najdroższe obiekty, które oferują zakwaterowanie w cenie około 500 dolarów za noc.

Turyści, zanim zarezerwują pokój w hotelu bezpośrednio, powinni sprawdzić, czy strona, z której korzystają, jest prawdziwa. Obecnie niektóre obiekty oferują poszkodowanym klientom zakwaterowanie po obniżonych cenach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jerozolima z wirtualną wystawą o Bożym Grobie

Franciszkanie w Jerozolimie tworzą nową multimedialną wystawę. Ma ona pokazać mękę i śmierć Chrystusa, ...

Przewozy Regionalne z pierwszym zyskiem od lat

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, osiągnęły w 2016 roku 51,2 miliona złotych zysku netto; ...

Lotnisko w Krakowie: We wrześniu ponad 800 tysięcy pasażerów

We wrześniu krakowskie lotnisko odprawiło 809,2 tysiąca pasażerów. Oznacza to 32-procentowy wzrost w porównaniu ...

LOT zawiesza wszystkie połączenia

W związku z decyzją polskiego rządu o zawieszeniu międzynarodowych połączeń lotniczych, spowodowaną rozprzestrzenianiem się ...

Do Grecji na greckie śniadanie

„Grecki koszyk śniadaniowy” to nowa inicjatywa, która ma zachęcić właścicieli hoteli i obiektów noclegowych ...

Niemcy coraz chętniej zwiedzają Egipt

Niemieccy touroperatorzy sygnalizują, że rośnie popyt na wycieczki objazdowe po Egipcie, choć o boomie ...