Pierwszy Moxy przyjmuje już gości na lotnisku w Katowicach

Moxy, pierwszy w Polsce hotel pod marką należącą do koncernu Marriott International, działa od wczoraj przy lotnisku w Katowicach

Moxy Katowice Airport wybudowany został przez spółkę skarbu państwa Chopin Airport Development. Wystrój hotelu nawiązuje do śląskiego dziedzictwa przemysłowego. Obiekt ma 100 pokojów rozmieszczonych na 5 kondygnacjach i ogromne przestrzenie wspólne. W lobby gości wita górniczy wagonik i duży stół, modny obecnie „communal table”, do wspólnych posiłków, a centralnym punktem parterowej części hotelu jest bar wyspa.

– Jako pierwsi zdecydowaliśmy się wprowadzić markę Moxy do Polski – mówi prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu, cytowany w komunikacie firmy. – Kolejny raz jesteśmy pionierami, bo wcześniej udało nam się wprowadzić takie marki jak Renaissance czy Courtyard. Cieszymy się, że tą inwestycją wzmacniamy naszą kluczową rolę na rynku hotelowym, a także umacniamy obecność na polskich lotniskach. Chopin Airport Development ma już 8 hoteli z 1143 pokojami, co klasyfikuje nas na pozycji niekwestionowanego lidera w branży hotelowej – wyjaśnia.

– Stawiamy na polskich profesjonalistów w branży hotelarskiej, którzy zarządzają naszymi hotelami. Jestem przekonany, że obrany przez nas kierunek działań przyczyni się do rozwoju krajowej gospodarki, w której ważne miejsce zajmuje m. in. gałąź turystyczna – podkreśla Cristescu.

– Atrakcyjność portu lotniczego dla pasażerów zależy z jednej strony od infrastruktury do odprawy podróżnych, z drugiej – od tego jakie obiekty towarzyszące znajdują się w jego pobliżu – zapewnia prezes PPL Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski. – Jest więc bardzo istotne, by pasażer znalazł w porcie i w jego otoczeniu wszystko, czego poszukuje. I by spełniało to jego oczekiwania – tak biznesowe, jak i turystyczne.

Moxy Katowice Airport odnosi się do gustów i potrzeb głównie klientów młodego pokolenia, urodzonych między 1980 a 2000 rokiem. To pokolenie Y zaczyna dominować wśród podróżujących w celach biznesowych. Nowe trendy, jakie nakreślają milenialsi, to m. in. podróże typu bleisure, czyli połączenie wyjazdu służbowego z celem turystycznym. Wiąże się to m. in. z preferowaniem wyjazdów biznesowych na koniec lub początek tygodnia, aby móc połączyć je z weekendem. „CAD dostrzega, że to właśnie pokolenie millenialsów w znacznym stopniu kształtuje kierunek podróży służbowych, dlatego też stawia na markę, która jest odpowiedzią na bieżące i przyszłe potrzeby potencjalnych gości hotelowych” – czytamy w komunikacie.

– Moxy Katowice to obiekt bardzo nowoczesny i nieszablonowy. Nasi pracownicy, to ludzie w różnym wieku i z różnym doświadczeniem, ale to, co ich łączy to otwartość na nowe doświadczenia, a także swobodny i nieskrępowany styl, dokładnie taki, jak styl mają hotele Moxy – zapewnia dyrektor hotelu Monika Michałek. Jak podkreśla, hotel jest bardzo funkcjonalny i zarazem atrakcyjny wizualnie. Został zbudowany i wyposażony z myślą o ludziach, którzy nie znają świata bez internetu. Dlatego też w hotelach marki Moxy jest bardzo szybkie Wifi, bar otwarty non stop, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do podłączenia do elektronicznych urządzeń mobilnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bez roamingu dwa razy więcej rozmów

Europejczycy chętnie korzystali z pierwszych wakacji bez dodatkowego roamingu – pokazuje badanie „Eurobarometr flash”. ...

Trzech zabitych w katastrofie kolejowej w USA

Co najmniej trzy osoby zginęły, a około 70 zostało rannych, w tym 10 ciężko, ...

Targi Lato w trzeci weekend kwietnia

Promocję polskich regionów i popularnych zagranicznych kurortów, a także tradycyjnej kuchni i wyrobów rzemieślniczych ...

Francja wzmacnia ochronę turystów

We Francji miejsca uczęszczane przez turystów będą lepiej chronione. Paryska prefektura rozpoczęła realizację planu, ...

Kto stoi za pomysłem reaktywowania Thomasa Cooka?

Iberostar, Fosun, Triton i Anex to potencjalni inwestorzy, którzy są gotowi sfinansować reaktywację niemieckiego ...

Na Dunaju wywrócił się statek. Utonęli turyści

Turystyczny statek zatonął w środę wieczorem na Dunaju w Budapeszcie. Zginęło co najmniej siedem ...