Grupa B&B Hotels z 15-procentowym wzrostem

materiały prasowe

36 nowych hoteli, 6,8 miliona sprzedanych noclegów, obroty sięgające 424 milionów euro i wzrost rok do roku o 15 procent – to wyniki Grupa B&B Hotels za rok 2016

Spółka podaje, że 24 marca renegocjowała swoje zadłużenie, co przyniesie jej oszczędności i będzie sprzyjało rozwojowi firmy.

Koncern przypomina też osiągnięcia z zeszłego roku: w marcu 2016 roku większościowym akcjonariuszem grupy została spółka inwestycyjna PAI Partners. W tym samym roku grupa przejęła od sieci Sidorme 15 hiszpańskich hoteli.

Plany rozwoju w Polsce zakładają otwieranie od jednego do pięciu nowych obiektów rocznie. W stolicy Małopolski, tuż przy Centrum Kongresowym ICE Kraków, powstaje szósty obiekt sieci. Pierwsi goście zanocują w nim jesienią. W planach są też hotele w Szwajcarii, Belgii, Austrii i Brazylii.

Koncern liczy, że do roku 2020 będzie miał 600 hoteli, co przełoży się na około 50 tysięcy pokoi. Jedna trzecia z nich ma stać we Francji, jedna trzecia w Niemczech, a pozostałe m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Europie Środkowej i Brazylii.

Sieć B&B Hotels ma 399 hoteli. W Polsce obecna jest w Warszawie (154 pokoje), Łodzi (149), Wrocławiu (140), Katowicach (105) i w Toruniu (93). Pod koniec roku do miast tych dołączy również Kraków (130 pokoi).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Za 3 miliardy euro powstanie nowa linia lotnicza… Alitalia

Rząd Włoch zasili narodowego przewoźnika Alitalię sumą co najmniej 3 miliardów euro — ogłosił ...

Startuje nowe biuro podróży. Cel – Polska

Dzisiaj oficjalnie ruszyła Mareda.pl – nowe, internetowe biuro podróży, które chce się specjalizować w ...

Marcin Horała będzie pełnomocnikiem rządu ds. CPK

Pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie Marcin Horała – poinformował premier Mateusz Morawiecki. ...

Hotelarze rozczarowani blokowaniem przez rząd restauracji

Zakaz korzystania z restauracji, sal konferencyjnych i stref rekreacji w hotelach to istotna bariera ...

Chinom nie podobają się hotelowe strony internetowe

Chiński urząd do spraw turystyki nakazał wszystkim międzynarodowym sieciom hotelarskim skontrolowanie map i systemów ...

Traveldata: Grecja na wakacje tanieje, Egipt drożeje

Niska cena ropy i stabilny kurs złotego do dolara i euro powodują, że ceny ...