Duża podwyżka w dwóch i czterech gwiazdkach

Pixabay

O ponad 10 procent wzrosły we wrześniu, porównując rok do roku, noclegi w hotelach dwu- i czterogwiazdkowych – podaje serwis Hotele.pl

Średnia cena noclegu rezerwowanego we wrześniu w serwisie Hotele.pl wyniosła 246 złotych 48 groszy, co stanowi wzrost o 4,06 procent w stosunku do tego samego miesiąca w roku 2016. Wzrost średniej ceny objął wszystkie kategorie obiektów, z wyjątkiem hoteli o standardzie 3-gwiazdkowym (spadek o 0,37 procent, do 232 złotych 2 groszy). W największym stopniu średnia cena wzrosła w hotelach 2-gwiazdkowych (10,27 procent, do 209 złotych 8 groszy) i w hotelach 4-gwiazdkowych (10,55 procent, do 332 złotych 50 groszy). Podobnie jak w poprzednich miesiącach, średnia cena w obiektach o standardzie jednej gwiazdki była wyższa niż w hotelach 2-gwiazdkowych.

We wrześniu odnotowano wyraźny spadek udziału hoteli 3-gwiazdkowych w łącznej liczbie rezerwacji (spadek o 1,89 punktu procentowego, do 47,78 procent). Swój udział w rynku rezerwacji straciły również obiekty 2-gwiazdkowe (spadek o 0,67 punktu procentowego, do 10,37 procent). Na popularności najmocniej zyskały zaś obiekty niekategoryzowane, których udział w rynku wyniósł we wrześniu 17,12 procent (wzrost o 1,74 punktu procentowego).

We wrześniu najchętniej rezerwowane były hotele w Warszawie. Udział obiektów ze stolicy w łącznej liczbie rezerwacji w tym miesiącu sięgnął 33,9 procent, ale był o 0,5 punktu procentowego niższy niż w tym samym czasie rok wcześniej. Spośród najpopularniejszych celów podróży wyraźny spadek udziału w rynku zanotował Wrocław. Hotele w tym mieście były rezerwowane przez 9,5 procent klientów serwisu, co oznacza spadek w stosunku do roku 2016 o 1,66 punktu procentowego. W rankingu popularności miast Wrocław utrzymał jednak drugą pozycję.

Trzecim najczęściej wybieranym miastem we wrześniu był Kraków. Łączny udział stolicy Małopolski w puli rezerwacji sięgnął 7,4 procent (spadek o 0,9 punktu procentowego rok do roku).

Klienci Hotele.pl rezerwowali nocleg średnio na 6,7 dnia przed planowaną datą przyjazdu, tj. identycznie jak we wrześniu roku 2016.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair Sun: Udowodniliśmy, że jesteśmy wiarygodnym partnerem

Liczbę miejsc w naszych samolotach czarterowanych biurom podróży powiększyliśmy na 219 rok prawie o ...

Gdańskie lotnisko piąte na świecie

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zajął piąte miejsce w tegorocznym rankingu AirHelp ...

Furgalski: Megalotnisko może być za drogie

Nowe lotnisko centralne okaże się dwa razy kosztowniejsze, a jego budowa będzie trwać nie ...

Maroko: Nasz potencjał jest niewykorzystany

Prawie 6,5 miliona turystów przyjechało do Maroka od stycznia do lipca tego roku. Choć ...

Majorka nie tak popularna jak przed rokiem

W czerwcu średnie obłożenie hoteli na Majorce wyniesie 50-60 procent. To o 15 punktów ...

Na Lotnisku Chopina rośnie ruch międzynarodowy

W styczniu Lotnisko Chopina obsłużyło 1,12 miliona pasażerów, czyli o ponad 16 procent więcej ...