Duża podwyżka w dwóch i czterech gwiazdkach

Pixabay

O ponad 10 procent wzrosły we wrześniu, porównując rok do roku, noclegi w hotelach dwu- i czterogwiazdkowych – podaje serwis Hotele.pl

Średnia cena noclegu rezerwowanego we wrześniu w serwisie Hotele.pl wyniosła 246 złotych 48 groszy, co stanowi wzrost o 4,06 procent w stosunku do tego samego miesiąca w roku 2016. Wzrost średniej ceny objął wszystkie kategorie obiektów, z wyjątkiem hoteli o standardzie 3-gwiazdkowym (spadek o 0,37 procent, do 232 złotych 2 groszy). W największym stopniu średnia cena wzrosła w hotelach 2-gwiazdkowych (10,27 procent, do 209 złotych 8 groszy) i w hotelach 4-gwiazdkowych (10,55 procent, do 332 złotych 50 groszy). Podobnie jak w poprzednich miesiącach, średnia cena w obiektach o standardzie jednej gwiazdki była wyższa niż w hotelach 2-gwiazdkowych.

We wrześniu odnotowano wyraźny spadek udziału hoteli 3-gwiazdkowych w łącznej liczbie rezerwacji (spadek o 1,89 punktu procentowego, do 47,78 procent). Swój udział w rynku rezerwacji straciły również obiekty 2-gwiazdkowe (spadek o 0,67 punktu procentowego, do 10,37 procent). Na popularności najmocniej zyskały zaś obiekty niekategoryzowane, których udział w rynku wyniósł we wrześniu 17,12 procent (wzrost o 1,74 punktu procentowego).

We wrześniu najchętniej rezerwowane były hotele w Warszawie. Udział obiektów ze stolicy w łącznej liczbie rezerwacji w tym miesiącu sięgnął 33,9 procent, ale był o 0,5 punktu procentowego niższy niż w tym samym czasie rok wcześniej. Spośród najpopularniejszych celów podróży wyraźny spadek udziału w rynku zanotował Wrocław. Hotele w tym mieście były rezerwowane przez 9,5 procent klientów serwisu, co oznacza spadek w stosunku do roku 2016 o 1,66 punktu procentowego. W rankingu popularności miast Wrocław utrzymał jednak drugą pozycję.

Trzecim najczęściej wybieranym miastem we wrześniu był Kraków. Łączny udział stolicy Małopolski w puli rezerwacji sięgnął 7,4 procent (spadek o 0,9 punktu procentowego rok do roku).

Klienci Hotele.pl rezerwowali nocleg średnio na 6,7 dnia przed planowaną datą przyjazdu, tj. identycznie jak we wrześniu roku 2016.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Targi Tour Salon przeniesione na wrzesień

Lutowe Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu z powodów epidemicznych zostały ...

Cracovia – nowy prom pod banderą PŻB

Polska Żegluga Bałtycka, której jednostki pływają pod marką Polferries, kupiła bułgarski prom pasażersko-samochodowy, który ...

Zwiedzający wrócą na wieżę Eiffla w lipcu

Wieża Eiffla będzie ponownie otwarta dla zwiedzających 16 lipca – poinformował jej operator. Kilka ...

Brytyjski agent turystyczny: Trzeba zwrócić klientom pieniądze za vouchery

Ponad 850 tysięcy turystów w Wielkiej Brytanii ma jeszcze vouchery otrzymane w zamian za ...

Ceny w biurach podróży zanurkowały

Spada zainteresowanie turystów wyjazdami na późne wakacje. Nie zatrzymuje tego trendu pochmurna pogoda w ...

Bezpiecznie jak w samolocie

Miniony rok zapisał się w dotychczasowej historii awiacji jako najbezpieczniejszy. W pięciu wypadkach pasażerskich ...