Airbnb ograniczy czas wynajmu w Paryżu

Pixabay

Wynajmujący mieszkania w centrum Paryża będą mogli udostępniać je turystom maksymalnie na 120 nocy w roku. Portal będzie pilnował, by limit ten nie został przekroczony

Airbnb podaje, że współpracuje z wieloma miastami na świecie w kwestii przepisów regulujących wynajem mieszkań. W przypadku wybranych dzielnic Paryża właściciele mieszkań mogą je udostępniać na maksymalnie 120 nocy w roku, a Airbnb zapowiada, że sam dopilnuje przestrzegania tego limitu – informuje agencja Associated Press. W ten sposób portal realizuje wytyczne lokalnych władz.

Jak mówi Emmanuel Marill, szef Airbnb na Francję i Belgię, ograniczenie dotyczy pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej dzielnicy Paryża. Wynajmującym będzie wyświetlać się na stronie internetowej liczba dni, na ile mogą jeszcze udostępnić swoje lokale turystom.

Radny miasta Sylvain Maillard we wpisie na Twitterze pochwalił tę decyzję, ale stwierdził, że regulacja powinna dotyczyć wszystkich 20 okręgów.

Mieszkańcy i władze różnych miast na świecie protestują przeciwko świadczeniu usług noclegowych w ramach ekonomii współdzielenia, bo – jak podkreślają – wynajem na cele turystyczne podnosi koszty życia. W wielu metropoliach pojawiły się już więc przepisy ograniczające liczbę dni, na które można udostępniać mieszkania odwiedzającym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Strzelanina w hotelu w Las Vegas

Policja w Las Vegas unieszkodliwiła sprawcę strzelaniny, do której doszło w tym mieście w ...

UOKiK ściga biura podróży

Utrudnianie składania reklamacji, przesuwanie terminów wylotów, niejasne zasady zakupu biletu lotniczego – to przewinienia ...

Kraków: sierpień z 32-procentowym wzrostem

W sierpniu krakowskiemu lotnisku przybyło 200 tysięcy pasażerów w porównaniu z tym samym miesiącem ...

Już 130 zachorowań na statku Diamond Princess

U kolejnych 60 pasażerów statku wycieczkowego Diamond Princess, którzy od kilku dni poddawani są ...

EasyJet krytykowany za najkrótszy lot w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie linie lotnicze easyJet znalazły się w ogniu krytyki aktywistów i naukowców po tym, ...

Turyści uratowani z płonącego promu na Florydzie

50 ludzi uratowano u wybrzeży Florydy z płonącego promu dowożącego ludzi do kasyna na ...