Airbnb ograniczy czas wynajmu w Paryżu

Pixabay

Wynajmujący mieszkania w centrum Paryża będą mogli udostępniać je turystom maksymalnie na 120 nocy w roku. Portal będzie pilnował, by limit ten nie został przekroczony

Airbnb podaje, że współpracuje z wieloma miastami na świecie w kwestii przepisów regulujących wynajem mieszkań. W przypadku wybranych dzielnic Paryża właściciele mieszkań mogą je udostępniać na maksymalnie 120 nocy w roku, a Airbnb zapowiada, że sam dopilnuje przestrzegania tego limitu – informuje agencja Associated Press. W ten sposób portal realizuje wytyczne lokalnych władz.

Jak mówi Emmanuel Marill, szef Airbnb na Francję i Belgię, ograniczenie dotyczy pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej dzielnicy Paryża. Wynajmującym będzie wyświetlać się na stronie internetowej liczba dni, na ile mogą jeszcze udostępnić swoje lokale turystom.

Radny miasta Sylvain Maillard we wpisie na Twitterze pochwalił tę decyzję, ale stwierdził, że regulacja powinna dotyczyć wszystkich 20 okręgów.

Mieszkańcy i władze różnych miast na świecie protestują przeciwko świadczeniu usług noclegowych w ramach ekonomii współdzielenia, bo – jak podkreślają – wynajem na cele turystyczne podnosi koszty życia. W wielu metropoliach pojawiły się już więc przepisy ograniczające liczbę dni, na które można udostępniać mieszkania odwiedzającym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kibice Legii odstraszają od przyjazdu do Polski

Decydujecie się na własne ryzyko – napisały władze holenderskiego klubu Ajax Amsterdam w komunikacie ...

Air France uziemione w ferie

Dziś strajk pilotów Air France. Ma do nich dołączyć także personel pracujący w powietrzu ...

LOT wystartował do Delhi

Wczoraj wieczorem dreamliner LOT-u wyruszył z Lotniska Chopina w Warszawie w pierwszy rozkładowy rejs ...

Podlaskie samorządy sfinansują turystyczny pociąg

Pięć gmin i samorząd województwa podlaskiego sfinansują utrzymanie pociągu dla turystów zainteresowanych Puszczą Knyszyńską. ...

Wizz Air poleci na Ukrainę i do Austrii

Wizz Air ogłasza trzy nowe połączenia: z Warszawy do Wiednia, z Gdańska do Charkowa ...

Stambuł – wielka przeprowadzka do wielkiego lotniska

Setki ciężarówek rozpoczęły w nocy przewożenie 50 tysięcy ton urządzeń – tak zaczęła się ...