Pierwszy hotel kontrolowany przez smartfon

Post Image
Post Image
Post Image

Zarezerwować pokój, zarejestrować się w hotelu, zlecić sprzątanie pokoju, a nawet zdalnie ustawić temperaturę w nim – to niektóre czynności, jakie można wykonać dzięki aplikacji w nowo otwartym hotelu w Budapeszcie

Czterogwiazdkowy KViHotel (Key Vision od ‚Vision for the Future’ – wizja przyszłości) przy ulicy Nyár 32 w Budapeszcie ma 40 pokojów. Dzięki aplikacji, goście mogą zarządzać nimi od zrobienia rezerwacji do opuszczenia hotelu.

Prace programistów nad aplikacją TMRW Hotels trwały dwa lata. Jest ona dostępna zarówno na urządzenia z Androidem jak i z iOSem. Hotelowi goście mogą za pomocą jednego przycisku: rezerwować pokoje, rejestrować się w hotelu bez kolejki nawet na 48 godzin przed przyjazdem, wybrać piętro, na którym będą nocować i konkretny pokój. Dzięki wykorzystaniu połączenia Bluetooth smartfon osoby podróżującej stanowi jednocześnie klucz do hotelowego pokoju, a w przypadku późnego przybycia również do wejścia głównego do hotelu. Aplikacja umożliwia też ustawienie temperatury w pokoju, zamówienie dodatkowego sprzątania pokoju (lub ostrzeżenie „nie przeszkadzać”) czy zamówienie taksówki.

Płaci się też za pośrednictwem aplikacji, a cały proces można monitorować – rachunek zostaje przesłany do aplikacji i na podany adres e-mail. Podczas opuszczania hotelu również nie jest potrzebna obsługa hotelu, co skraca procedurę wymeldowania.

Jak zapewnia producent, oprogramowanie może być wykorzystywane zarówno w nowych, jak i w już działających hotelach. Czeka teraz na przyznanie aplikacji patentu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Greckie hotele docenione za jakość

Grecja, Chorwacja i Cypr znalazły się na szczycie rankingu krajów z najlepszymi usługami hotelowymi ...

Bieszczady: Turyści, uważajcie na lawiny

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali – ...

Brytyjscy turyści coraz częściej oszukiwani

Serwis podobny, ale nie ten sam. Hotel piękny, ale nieistniejący. W 2016 roku lawinowo ...

Wybierz voucher – podróżuj później

„Nie rezygnuj – zmień termin! Nic na tym nie tracisz” – zachęca turystów Polska ...

Katalońskie hotele wyprosiły policjantów

Katalońskie hotele wymówiły noclegi ponad 500 policjantom, którzy z polecenia MSW zostali tam oddelegowani ...

W przyszłym tygodniu rząd powie, gdzie zbuduje Centralny Port Lotniczy

W przyszłym tygodniu Rada Ministrów prawdopodobnie podejmie decyzję dotyczącą lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego – ...