Pierwszy hotel kontrolowany przez smartfon

Post Image
Post Image
Post Image

Zarezerwować pokój, zarejestrować się w hotelu, zlecić sprzątanie pokoju, a nawet zdalnie ustawić temperaturę w nim – to niektóre czynności, jakie można wykonać dzięki aplikacji w nowo otwartym hotelu w Budapeszcie

Czterogwiazdkowy KViHotel (Key Vision od ‚Vision for the Future’ – wizja przyszłości) przy ulicy Nyár 32 w Budapeszcie ma 40 pokojów. Dzięki aplikacji, goście mogą zarządzać nimi od zrobienia rezerwacji do opuszczenia hotelu.

Prace programistów nad aplikacją TMRW Hotels trwały dwa lata. Jest ona dostępna zarówno na urządzenia z Androidem jak i z iOSem. Hotelowi goście mogą za pomocą jednego przycisku: rezerwować pokoje, rejestrować się w hotelu bez kolejki nawet na 48 godzin przed przyjazdem, wybrać piętro, na którym będą nocować i konkretny pokój. Dzięki wykorzystaniu połączenia Bluetooth smartfon osoby podróżującej stanowi jednocześnie klucz do hotelowego pokoju, a w przypadku późnego przybycia również do wejścia głównego do hotelu. Aplikacja umożliwia też ustawienie temperatury w pokoju, zamówienie dodatkowego sprzątania pokoju (lub ostrzeżenie „nie przeszkadzać”) czy zamówienie taksówki.

Płaci się też za pośrednictwem aplikacji, a cały proces można monitorować – rachunek zostaje przesłany do aplikacji i na podany adres e-mail. Podczas opuszczania hotelu również nie jest potrzebna obsługa hotelu, co skraca procedurę wymeldowania.

Jak zapewnia producent, oprogramowanie może być wykorzystywane zarówno w nowych, jak i w już działających hotelach. Czeka teraz na przyznanie aplikacji patentu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prawie 10 tysięcy ludzi na lotnisku w Radomiu

Prawie 10 tysięcy pasażerów obsłużyło w 2016 roku lotnisko w Radomiu. Dynamiczny wzrost odnotowano ...

Strajk ostrzegawczy na niemieckich lotniskach

Strajk ostrzegawczy personelu naziemnego na kilku lotniskach w Niemczech doprowadził dziś do odwołania wielu ...

Brytyjczycy wracają do Szarm el-Szejk

Po czterech latach brytyjski MSZ zrezygnował z odradzania obywatelom podróży lotniczych do Szarm el-Szejk. ...

Skruszony turysta odesłał Rzymowi bruk

„Ukradłem go z Rzymu w zeszłe wakacje. Czy moglibyście odłożyć go na miejsce?” – ...

Okolice katedry Notre-Dame zamknięte

Na czas neutralizowania ołowiu w otoczeniu katedry Notre-Dame, okoliczne ulice są zamknięte dla ruchu ...

150 tysięcy klientów Thomasa Cooka już w domu

Poranny samolot z Orlando na Florydzie przywiózł dzisiaj do Manchesteru ostatnich brytyjskich klientów zbankrutowanego ...