Mercure Warszawa Grand w nowej szacie

Materiały promocyjne

W hotelu Mercure Warszawa Grand przy ulicy Kruczej 28 zakończył się kolejny etap prac modernizacyjnych. Odnowione wnętrza nawiązują do historii stolicy i kultowego samochodu syrena

Hotel zaczął działać w latach 50. XX wieku i, jak podkreśla jego obecny dyrektor Artur Derela, cytowany w komunikacie Grupy Hotelowej Orbis, od razu stał się symbolem nowoczesności. Był pierwszym polskim hotelem, w którym wszystkie pokoje miały pełne węzły sanitarne, tutaj również pierwszy raz pojawiły się wywieszki „Proszę nie przeszkadzać” czy „Proszę posprzątać”.

Przez wiele lat hotel był siedzibą Polskiego Związku Olimpijskiego, stąd w wystroju motywy sportowe, na przykład malowidło przedstawiające sztafetę biegnących sportowców.

Czytaj też: „AccorHotels prezentuje swoje warszawskie włości”.

Modernizacja przestrzeni wspólnych i pokojów rozpoczęła się w ubiegłym roku. Nowe wnętrza, zaprojektowane przez łódzką pracownię EC-5, nawiązują do historii Warszawy lat 50., w szczególności do roku 1957, w którym hotel rozpoczął działalność, a Fabryka Samochodów Osobowych wystartowała z produkcją pierwszego modelu syreny, oznaczonego później numerem 100.

Oryginalny, przepołowiony model syreny stał się główną ozdobą lobby. Pojawiły się w nim również meble polskich projektantów i parowy kominek. Na ścianach zawisły plakaty i grafiki ukazujące dawną Warszawę.

Zobacz: „Hotele ibis otwarte na pasje”.

Symbolem nowoczesnego hotelarstwa ma być mobilna recepcja. Goście mający pierwszeństwo przy meldunku (priority welcome) witani są nie przy tradycyjnej ladzie, ale na designerskich stacjach-wyspach.

W przestrzeni wspólnej hotelu wyodrębniono strefę co-workingową (Centrum Spotkań i Biznesu) z miejscami do pracy, stanowiskiem komputerowym i drukarką.

Ku końcowi mają się prace nad tak zwanymi mock-upami, czyli wzorcowymi pokojami-makietami, zaprojektowanymi w dwóch wersjach kolorystycznych – butelkowej zieleni i złota, z dominującym motywem motoryzacyjnym na fototapetach i grafikach. Jeszcze w tym roku taki wygląd zyskają 54 pokoje na dwóch piętrach hotelu.

Pod marką Mercure należącą do AccorHotels działa 810 hoteli w 64 krajach.

Czytaj też: „Orbis otworzył ibisa w Wilnie”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mołdawia: Wino już mamy, teraz czas na produkt turystyczny

Nie ma zabytków na miarę Francji czy Włoch ani rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Magnesem przyciągającym ...

Alltours: Zbieraj wiadomości w czasie urlopu

Agenci, którzy podczas urlopu chcą poznać hotele z oferty niemieckiego biura podróży Alltours, mogą ...

Bieszczady: Turyści, uważajcie na lawiny

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali – ...

Pokój z ruletki będzie tańszy

Klienci niemieckiego biura podróży FTI mogą zaoszczędzić na wakacjach w Bułgarii, jeśli pozwolą na ...

Jesień w Fatimie należy do Polaków

Do grudnia do Fatimy, gdzie dobiega końca rok jubileuszu stulecia objawień maryjnych, przybędzie rekordowa ...

UIA poleci z Kijowa do Nowego Delhi

Ukraine International Airlines uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy stolicami Ukrainy i Indii Lot z Kijowa ...