Radisson Collection w Warszawie czeka na gości

Post Image
Post Image
Post Image

Spółka Radisson Hospitality, należąca do grupy hotelowej Radisson Hotel Group, otworzyła pierwszy w Polsce hotel Radisson Collection. Pod marką tą działał będzie dawny Radisson Blu przy ulicy Grzybowskiej 24 w Warszawie

Po trwającym kilka miesięcy remoncie w obiekcie, który nazywa się teraz Radisson Collection Hotel, Warsaw i należy do kategorii „premium lifestyle”, zaszły spore zmiany – donosi Radisson Hotel Group (RHG) w komunikacie.

Nowe oblicze zyskały pokoje i apartamenty (jest ich 311), lobby i inne ogólnodostępne przestrzenie. W hotelu działać będą trzy restauracje: śniadaniowa, Essence (typu fine dining) oraz połączony z tarasem bar The Spot. Goście będą mieli do dyspozycji osiem sal konferencyjnych o łącznej powierzchni ponad 590 metrów kwadratowych. Największa z nich, o powierzchni 346 metrów kwadratowych, może pomieścić do 400 osób.

Czytaj też: „Radisson zapowiada wprowadzenie nowej marki do Warszawy”.

Hotelem zarządzać będzie doświadczony hotelarz z ponad 20-letnim stażem w branży, Marco Eichhorn. Pracę dla RHG rozpoczął w 1997 roku w hotelu Radisson Blu w Hamburgu, następnie pracował w hotelach grupy w Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki i Chorwacji. W 2013 roku pierwszy raz objął stanowisko dyrektora generalnego, najpierw w Astrachaniu w Rosji, a potem w jednym z rosyjskich kurortów nad Morzem Czarnym i ośrodku Radisson Resort & Residences Zavidovo w Moskwie. Kierował także hotelem Radisson Blu Belorusskaya w Moskwie i Park Inn by Radisson w Bukareszcie.

Zobacz też: „Park Inn by Radisson w Poznaniu jedenastym hotelem Radissona”.

Radisson Collection to najnowsza, utworzona w ubiegłym roku marka RHG. Ma ją wyróżniać prestiżowa lokalizacja, wyszukane wzornictwo i wysoki poziom usług, a każdy hotel ma „oddawać charakter miasta, w którym się znajduje”. Obecnie pod tym szyldem działa 11 obiektów w Europie i w Azji, między innymi w Londynie, Kopenhadze, Belgradzie, Rzymie, Kuwejcie, Maskacie i Rijadzie.

Do Radisson Hotel Group należy ponad 1400 hoteli ośmiu marek. Oprócz Radisson Collection są to: Radisson Blu, Radisson, Radisson Red, Park Plaza, Park Inn by Radisson, Country Inn & Suites by Radisson i prizeotel.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zamki, dwory i pałace działają na wyobraźnię turystów

Turyści ciągną do zabytków, by je zwiedzać, ale także by w nich mieszkać. Stare ...

Kanada – kolizja samolotu z dronem

Gdy mały pasażerski samolot linii Skyjet z ośmioma osobami na pokładzie zmierzał na lotnisko ...

Turecki touroperator postawi gigantyczny hotel w Dominikanie

7 tysięcy pokojów będzie miał luksusowy hotel, który wybuduje w Dominikanie tureckie przedsiębiorstwo turystyczne ...

Senat włożył do ustawy o imprezach turystycznych „25 procent”, o które walczył PIT

W Senacie przeszła poprawka do ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, jaką ...

200 tysięcy pasażerów na Mazurach

Liczba pasażerów, korzystających z portu lotniczego w Szymanach, od momentu uruchomienia lotniska w styczniu ...

Mikosz: Z zazdrością patrzę na rozwój LOT

W liniach lotniczych zepsuć wszystko można bardzo szybko, a restrukturyzacja to nigdy nie jest ...