Louvre Hotels Group zadba o niepełnosprawnych

Materiały prasowe

„Live my lifestyle – to dla was się zmieniamy” to hasło akcji grupy hotelowej Louvre Hotels Group (LHG) i Fundacji Polska bez Barier, której celem jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym pełnej dostępności przestrzeni hotelowych i lepszej obsługi

Na początek fundacja przeprowadziła audyt hoteli Campanile, Golden Tulip, Premiere Classe i Metropolo by Golden Tulip, by ocenić, jak obiekty te mogą być odebrane przez osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, na przykład niewidome czy poruszające się na wózku – informuje LHG w komunikacie.

Fundacja zaplanowała też trzy szkolenia z obsługi takich osób i savoir vivre’u: w Katowicach (odbył się na początku czerwca), Poznaniu i Warszawie. Biorą w nich udział wszyscy pracownicy LHG, którzy na co dzień pracują z gośćmi. Szkolenia mają walor praktyczny – uczestnicy jeżdżą po hotelach na wózkach inwalidzkich i noszą specjalne kombinezony symulujące podeszły wiek.

– Dopiero poruszając się na wózku inwalidzkim, zrozumiałem, jak trudne może być samo wejście do budynku, otwarcie drzwi czy opuszczenie hotelowego pokoju – mówi dyrektor regionu południowego w LHG Jan Błoński, cytowany w komunikacie.

– Przedstawiciele fundacji pokazali nam świat osób na wózkach, głuchoniemych i niewidomych. Wskazali bariery, jakie całkowicie nieświadomie stawiamy przed nimi – dodaje dyrektor hotelu Campanile w Katowicach Natasza Merta-Gierka.

Francuska grupa hotelowa Louvre Hotels Group ma ponad 2,6 tysiąca hoteli w 54 krajach. Działają one między innymi pod markami Premiere Classe, Kyriad, Kyriad Direct, Campanile, Tulip Inn, Golden Tulip, Royal Tulip, a także pięcioma markami sieci Sarovar w Indiach i chińską marką Metropolo. LHG jest spółką zależną chińskiego holdingu Jin Jiang International.

Czytaj też: „Metropolo otworzył podwoje w Krakowie”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko Chopina bez zmian na czas wizyty Trumpa

W czasie wizyty prezydenta Donalda Trumpa Lotnisko Chopina będzie pracować normalnie – zapowiada dyrektor ...

Niemiecki UOKiK ostrzega przed agentami turystycznymi

Niemiecki Urząd Ochrony Konsumenta ostrzega przed korzystaniem z usług biur agencyjnych. Uważa, że z ...

Katastrofa filipińskiego autokaru

24 osoby zginęły w wypadku autokaru, który stoczył się w przepaść niedaleko miasta Carrangalan ...

Kwietniowe przeboje Krakowa: Lyon, Londyn Gatwick, Porto

W kwietniu krakowskie lotnisko obsłużyło 486 tysięcy pasażerów – o 17 procent więcej niż ...

Wrocław – we wrześniu ruch na lotnisku jak w lecie

We wrześniu tanie linie lotnicze odnotowały we Wrocławiu wzrost o prawie 30 procent, a ...

Egipt nie przestanie dopłacać do czarterów

Program dopłat do lotów czarterowych realizowany przez egipski rząd kończy się 31 października. Już ...