Jacek Szymanowicz dyrektorem operacyjnym AMW Hotele

Materiały prasowe

Z początkiem lipca dotychczasowy wicedyrektor hotelu Renaissance Warsaw Airport Jacek Szymanowicz objął stanowisko dyrektora operacyjnego w spółce AMW Hotele

Jacek Szymanowicz jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie – podaje Polski Holding Hotelowy (PHH) w komunikacie. Pracę w branży hotelarskiej rozpoczął w 2002 roku w szczecińskim Novotelu, gdzie był między innymi kierownikiem recepcji, kierownikiem sprzedaży i – do 2010 roku – p.o. dyrektora generalnego. W kolejnych latach był dyrektorem w sieci Focus odpowiedzialnym za funkcjonowanie obiektów w Szczecinie, Gdańsku i Bydgoszczy. Od września 2018 roku do czerwca 2019 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora warszawskiego hotelu Renaissance Warsaw Airport.

Zobacz też: „Dwa obiekty Holdingu Hotelowego mają pierwszych dyrektorów”.

Jak czytamy w komunikacie, spółka AMW Hotele to kluczowy podmiot w procesie konsolidacji obiektów hotelowych należących do Skarbu Państwa (powstała w 2005 roku jako Grupa Hoteli WAM, w 2016 roku w związku z likwidacją Wojskowej Agencji Mieszkaniowej została przekształcona w AMW Hotele).

W najbliższym czasie do PHH zostanie włączonych 13 hoteli należących do AMW Hotele – Cassubia w Helu, Royal w Krakowie, Huzar w Lublinie, Reymont w Łodzi, Ikar w Poznaniu, Iskra w Radomiu, Hetman w Rzeszowie, Kapitan i Rycerski w Szczecinie, Kopernik w Toruniu, Belwederski i Mazowiecki w Warszawie i Wieniawa we Wrocławiu. Większość obiektów w przeszłości służyła wojsku jako koszary (na przykład Reymont i Hetman) albo internaty (Wieniawa i Ikar).

Czytaj też: „Cristescu na czele hoteli należących do wojska”.

W następnej kolejności własnością holdingu staną się również trzy hotele należące do Gliwickiej Agencji Turystycznej – Zagroń w Szczyrku, Barbara w Ustroniu i Zamek w Lesku, trzy hotele Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych – Katowice, Monopol w Zabrzu i Pionier w Bytomiu oraz hotel spółki Hotele Olsztyn – Kopernik w Olsztynie.

Do PHH należą obecnie trzy hotele koło Lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport, hotele przy portach lotniczych w Gdańsku i Katowicach – Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Moxy Katowice Airport, a także wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim oraz Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Wkrótce otworzą się hotele Moxy w Poznaniu (Marriott International) oraz Holiday Inn Express Rzeszów (IHG). Ponadto PHH w ramach umowy o zarządzanie z Polskim Holdingiem Nieruchomości otworzy na przełomie 2020 i 2021 roku Moxy & Residence Inn w Warszawie.

Zobacz też: „Polski Holding Hotelowy z nagrodą od Marriotta”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Eurowings: Kup abonament i lataj częściej

Pakiet 10 lotów w jedną stronę, dostępny w trzech różnych wariantach cenowych, to pomysł ...

Touroperatorzy mogą zatrzymać overtourism

– Nigdy nie chcę usłyszeć od nikogo z branży, że overtourism to nie jego ...

Władze Alitalii: Grozi nam bankructwo

Z powodu strajku linie lotnicze Alitalia odwołały wczoraj 230 lotów. Dla przewoźnika oznacza to ...

W Tatrach wieje coraz mocniej

Huraganowy wiatr, osiągający w Tatrach prędkość do 150 km na godzinę, powala drzewa, zrywa ...

Rainbow ma umowę z Travel Service na czartery

131 milionów złotych – na tyle opiewa umowa spółki Rainbow Tours, właściciela biura podróży ...

Telewizory w hotelach pod lupą Poczty Polskiej

Właściciel hotelu musi zapłacić karę za niezarejestrowane telewizory. Nie ma znaczenia, że nic o ...