Jacek Szymanowicz dyrektorem operacyjnym AMW Hotele

Materiały prasowe

Z początkiem lipca dotychczasowy wicedyrektor hotelu Renaissance Warsaw Airport Jacek Szymanowicz objął stanowisko dyrektora operacyjnego w spółce AMW Hotele

Jacek Szymanowicz jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie – podaje Polski Holding Hotelowy (PHH) w komunikacie. Pracę w branży hotelarskiej rozpoczął w 2002 roku w szczecińskim Novotelu, gdzie był między innymi kierownikiem recepcji, kierownikiem sprzedaży i – do 2010 roku – p.o. dyrektora generalnego. W kolejnych latach był dyrektorem w sieci Focus odpowiedzialnym za funkcjonowanie obiektów w Szczecinie, Gdańsku i Bydgoszczy. Od września 2018 roku do czerwca 2019 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora warszawskiego hotelu Renaissance Warsaw Airport.

Zobacz też: „Dwa obiekty Holdingu Hotelowego mają pierwszych dyrektorów”.

Jak czytamy w komunikacie, spółka AMW Hotele to kluczowy podmiot w procesie konsolidacji obiektów hotelowych należących do Skarbu Państwa (powstała w 2005 roku jako Grupa Hoteli WAM, w 2016 roku w związku z likwidacją Wojskowej Agencji Mieszkaniowej została przekształcona w AMW Hotele).

W najbliższym czasie do PHH zostanie włączonych 13 hoteli należących do AMW Hotele – Cassubia w Helu, Royal w Krakowie, Huzar w Lublinie, Reymont w Łodzi, Ikar w Poznaniu, Iskra w Radomiu, Hetman w Rzeszowie, Kapitan i Rycerski w Szczecinie, Kopernik w Toruniu, Belwederski i Mazowiecki w Warszawie i Wieniawa we Wrocławiu. Większość obiektów w przeszłości służyła wojsku jako koszary (na przykład Reymont i Hetman) albo internaty (Wieniawa i Ikar).

Czytaj też: „Cristescu na czele hoteli należących do wojska”.

W następnej kolejności własnością holdingu staną się również trzy hotele należące do Gliwickiej Agencji Turystycznej – Zagroń w Szczyrku, Barbara w Ustroniu i Zamek w Lesku, trzy hotele Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych – Katowice, Monopol w Zabrzu i Pionier w Bytomiu oraz hotel spółki Hotele Olsztyn – Kopernik w Olsztynie.

Do PHH należą obecnie trzy hotele koło Lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport, hotele przy portach lotniczych w Gdańsku i Katowicach – Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Moxy Katowice Airport, a także wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim oraz Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Wkrótce otworzą się hotele Moxy w Poznaniu (Marriott International) oraz Holiday Inn Express Rzeszów (IHG). Ponadto PHH w ramach umowy o zarządzanie z Polskim Holdingiem Nieruchomości otworzy na przełomie 2020 i 2021 roku Moxy & Residence Inn w Warszawie.

Zobacz też: „Polski Holding Hotelowy z nagrodą od Marriotta”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

World Travel Show: Jak zjechać z K2 i zwiedzić Meksyk za 17 Zenitów

Można skosztować argentyńskiej yerby lub wychylić na rozgrzewkę kubek góralskiej… kurwicy, a także posłuchać ...

Rainbow – 15 procent większe przychody

Za prawie 418 milionów złotych sprzedało wycieczek i miejsc w samolotach biuro podróży Rainbow ...

Airbnb pożera Londyn. Hotele i mieszkańcy mają dość

W ciągu czterech lat liczba mieszkań dla turystów w Londynie wzrosła czterokrotnie. Narusza to ...

Przyszłość widzimy w poszerzonym hotelarstwie

Zamiast konkurować z Googlem czy Amazonem zdecydowaliśmy się na współpracę z nimi. Blisko pracujemy ...

Targi turystyczne „Globalnie”: Nelly Mała Reporterka i tłumy Ślązaków

Ponad 200 wystawców, prawie 300 godzin imprez towarzyszących, 3 strefy tematyczne, 2 regiony partnerskie ...

W Jerozolimie powstanie kolej linowa

Ministerstwo Turystyki chce zbudować w Jerozolimie kolej linową. Projekt, który zatwierdził już Narodowy Komitet ...