W Krakowie otworzy się drugi Mercure

Materiały promocyjne

Orbis podpisał z krakowskim developerem Inter-Bud umowę na prowadzenie pod marką Mercure hotelu, który powstaje w przedwojennej destylarni Polmos w Krakowie. Otwarcie obiektu planowane jest na początek 2021 roku

Jak informuje w komunikacie Grupa Accor, Orbis i firma Inter-Bud zawarły długoletnią umowę franczyzową. Hotel, który jest jej przedmiotem, będzie się nazywał Mercure Kraków Fabryczna City i powstaje we wschodniej części miasta na terenie dawnej destylarni wódek Polmos (20 minut pieszo od Rynku Głównego i stacji kolejowej Kraków Główny). Będzie częścią kompleksu Kraków Fabryczna City składającego się z biurowców i bloków mieszkalnych.

Zobacz także: „Mercure Warszawa Grand w nowej szacie”.

Mercure Kraków Fabryczna City zajmie dwa zabytkowe, zrewitalizowane budynki Polmosu. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro IMB Asymetria. – Mercure w Krakowie to nasza pierwsza inwestycja hotelowa w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest zakład przemysłowy z przełomu lat 20. i 30. XIX wieku – mówi właściciel Inter-Budu Stanisław Łukasik, cytowany w komunikacie. – Dla tego hotelu potrzebowaliśmy silnej i rozpoznawalnej na całym świecie marki, na tyle jednak elastycznej, by móc zachować zabytkową tkankę budynku, łącząc ją jednocześnie ze współczesną architekturą, nowoczesnymi wnętrzami i najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi – dodaje Łukasik.

– Nowoczesność hotelu będzie przejawiać się między innymi w nowo zaprojektowanych elementach i dodanych częściach. Będą się one różnić od fragmentów historycznych, pozostając przy tym w harmonii z estetyką architektury minionej epoki – tłumaczy Krystyna Pawlik z IMB Asymetrii.

Hotel będzie miał 200 pokojów, 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej, salę do fitnessu, salon spa i basen, podziemny parking, bar i restaurację. Ponadto w zabytkowych budynkach Polmosu znajdzie się sześć kolejnych restauracji, z których jedna będzie miała własny browar. Mercure Kraków Fabryczna City ma przyjąć pierwszych gości w pierwszym kwartale 2021 roku.

Czytaj też: „Mercure w Białymstoku otworzy się za rok”.

W Polsce pod należącą do Grupy Accor marką Mercure działa 21 hoteli, kolejne sześć otworzy się do końca 2022 roku. Mercure Kraków Fabryczna City będzie drugim hotelem sieci Mercure w Krakowie i dziewiątym działającym pod jedną z marek Grupy Accor w tym mieście.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Condor poleci na wakacje, jak za najlepszych czasów

Czarterowy przewoźnik niemiecki, którego o mało nie kupiła Polska Grupa Lotnicza, opublikował swój letni ...

Egipt na nowo ocenia hotele

Ministerstwo Turystyki Egiptu wprowadziło międzynarodowe standardy kategoryzowania obiektów noclegowych System kategoryzacji nie był zmieniany ...

Ile zyskasz, kupując wycieczkę z wyprzedzeniem?

Grecja o 656 złotych, Turcja o 599 złotych, Bułgaria o 517 złotych, Hiszpania o ...

Iran: Samolot wypadł z pasa, zatrzymał się dopiero na ulicy

Samolot odrzutowy irańskich linii Caspian podczas lądowania na lotnisku w Bandar-e Mahszahr wypadł z ...

TUI chce być specjalistą od egzotyki

Prawie co czwarta rezerwacja w niemieckim TUI dotyczy podróży do dalekich krajów. Na nadchodzące ...

Brytyjskie biura podróży tną ceny

Nawet ponad 50 procent sięgają przeceny wyjazdów na sierpień u brytyjskich touroperatorów, takich jak ...