W Krakowie otworzy się drugi Mercure

Materiały promocyjne

Orbis podpisał z krakowskim developerem Inter-Bud umowę na prowadzenie pod marką Mercure hotelu, który powstaje w przedwojennej destylarni Polmos w Krakowie. Otwarcie obiektu planowane jest na początek 2021 roku

Jak informuje w komunikacie Grupa Accor, Orbis i firma Inter-Bud zawarły długoletnią umowę franczyzową. Hotel, który jest jej przedmiotem, będzie się nazywał Mercure Kraków Fabryczna City i powstaje we wschodniej części miasta na terenie dawnej destylarni wódek Polmos (20 minut pieszo od Rynku Głównego i stacji kolejowej Kraków Główny). Będzie częścią kompleksu Kraków Fabryczna City składającego się z biurowców i bloków mieszkalnych.

Zobacz także: „Mercure Warszawa Grand w nowej szacie”.

Mercure Kraków Fabryczna City zajmie dwa zabytkowe, zrewitalizowane budynki Polmosu. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro IMB Asymetria. – Mercure w Krakowie to nasza pierwsza inwestycja hotelowa w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest zakład przemysłowy z przełomu lat 20. i 30. XIX wieku – mówi właściciel Inter-Budu Stanisław Łukasik, cytowany w komunikacie. – Dla tego hotelu potrzebowaliśmy silnej i rozpoznawalnej na całym świecie marki, na tyle jednak elastycznej, by móc zachować zabytkową tkankę budynku, łącząc ją jednocześnie ze współczesną architekturą, nowoczesnymi wnętrzami i najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi – dodaje Łukasik.

– Nowoczesność hotelu będzie przejawiać się między innymi w nowo zaprojektowanych elementach i dodanych częściach. Będą się one różnić od fragmentów historycznych, pozostając przy tym w harmonii z estetyką architektury minionej epoki – tłumaczy Krystyna Pawlik z IMB Asymetrii.

Hotel będzie miał 200 pokojów, 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej, salę do fitnessu, salon spa i basen, podziemny parking, bar i restaurację. Ponadto w zabytkowych budynkach Polmosu znajdzie się sześć kolejnych restauracji, z których jedna będzie miała własny browar. Mercure Kraków Fabryczna City ma przyjąć pierwszych gości w pierwszym kwartale 2021 roku.

Czytaj też: „Mercure w Białymstoku otworzy się za rok”.

W Polsce pod należącą do Grupy Accor marką Mercure działa 21 hoteli, kolejne sześć otworzy się do końca 2022 roku. Mercure Kraków Fabryczna City będzie drugim hotelem sieci Mercure w Krakowie i dziewiątym działającym pod jedną z marek Grupy Accor w tym mieście.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pełnomocnik rządu zbuduje Centralny Port Lotniczy

Pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego zajmie się m.in. budową Centralnego Portu Lotniczego. ...

Tatry nakarmią turystów

Pierwszy mobilny punkt gastronomiczny Tatrzańskiego Parku Narodowego zostanie dziś otwarty przy najpopularniejszym szlaku turystycznym ...

Rada Hoteli wchodzi do gry

O fuzjach i budowie marki, istocie hoteli luksusowych i butikowych, poprawie sprzedaży i marketingu ...

Travelplanet: Opłatek pod palmą lub na stoku

Pod palmami, najchętniej na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie, Emiratach Arabskich i w Kenii, i ...

Singapur Changi najlepszym lotniskiem świata

Porty lotnicze Singapur Changi, Tokio Haneda i Seul-Inczon znalazły się w czołówce zestawienia najlepszych ...

Rixos otworzy gigantyczny hotel w Egipcie

1636 pokojów ma hotel Rixos, który otworzy się w przyszłym roku w egipskim kurorcie ...