Pod marką Hampton by Hilton działa ponad 2240 hoteli. Nowy berliński obiekt noclegowy ma 344 pokoje, więc będzie największy w całej grupie.

Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz dołączył do trzech hoteli marki Hampton by Hilton działających w Niemczech. Obiekt usytuowany jest 14 kilometrów od portu lotniczego Berlin – Tegel, a znajdujące się w pobliżu przystanki tramwajowe i stacje metra zapewniają jego gościom łatwy dostęp różnych części miasta.

– W tym roku po raz pierwszy liczba zagranicznych turystów odwiedzających Berlin wyniosła prawie 5 milionów osób. Świadczy to o rosnącej popularności miasta i plasuje je w czołówce najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Simon Vincent, prezes Hiltona w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. – Hampton by Hilton City Centre Alexanderplatz to pierwszy z pięciu hoteli średniego poziomu cenowego, których otwarcie zaplanowano na 2017 rok. Pozostałe znajdują się między innymi we Frankfurcie i Hamburgu – dodaje.

Hampton by Hilton Berlin City Center Alexanderplatz jest własnością Primestar Hospitality GmbH. Obiekt uczestniczy w programie lojalnościowym Hilton Honors.