Otwarcie Vienna House Mokotow Warsaw zaplanowane jest na koniec 2018 roku. Za projekt odpowiada biuro Jems Architekci. Właścicielem obiektu jest prywatny fundusz kapitałowy Garvest z siedzibą w Poznaniu.

Wśród 164 pokojów mają znaleźć się 42 o podwyższonym standardzie i jeden apartament. Wystrój będzie łączył elementy industrialne (surowy beton sufitu, czarne kable lamp) z naturalnymi materiałami. Odcienie szarości przełamane zostaną więc ciepłym brązem drewna, a duże okna i punktowe oświetlenie nadadzą pomieszczeniu przyjemną atmosferę.

– Nowy hotel Vienna House na warszawskim Mokotowie będzie łączyć luźną atmosferę z biznesowym profesjonalizmem. Lobby z recepcją, bar i restauracja będą się wzajemnie przenikać i stanowić komfortową przestrzeń do pracy, odpoczynku i ucztowania przy wspólnym stole – opisuje, cytowana w komunikacie prasowym, Anna Olszyńska, dyrektor regionalna Vienna House, odpowiedzialna za wdrożenie projektu Vienna House Mokotow Warsaw. – W restauracji serwować będziemy najlepsze mięso, a latem zaprosimy na zaciszny taras. Również z sal konferencyjnych i strefy fitness będzie można obserwować okolicę. Zameldowanie przez smartfona, wypożyczalnia rowerów i stacja ładowania samochodów elektrycznych udowadniają zaś, że nowoczesne technologie i mobilność gościa są dla nas najważniejsze – dodaje.