Hotel mieści się w ścisłym centrum miasta przy ulicy 1 Maja 7 w Sopocie. Jest zlokalizowany w najbardziej reprezentacyjnej części miasta z dogodną bazą wypadową zarówno do plażowania, nocnej zabawy czy też zwiedzania Sopotu, jak i całego Trójmiasta.

Focus Hotel Premium Sopot oferuje 70 pokoi w stylu skandynawskim. Nowy obiekt Focus Premium w Sopocie oferuje gościom restaurację, salę konferencyjną, pokój zabaw dla dzieci oraz saunę i salę fitness Goście mają do dyspozycji restaurację serwującą dania kuchni międzynarodowej oraz saunę i salę fitness. Hotelowy parking na 56 miejsc postojowych, został przygotowany z wykorzystaniem automatycznego systemu parkingowego Modulo. Innowacyjne rozwiązanie pozwala powielić liczbę miejsc parkingowych na dostępnym terenie, nie ingerując w jego architekturę.

– Pierwszy raz w historii naszej działalności, postawiliśmy na tak unikalny i charakterystyczny wystrój i gustowne połączenie nowoczesnego wzornictwa z funkcjonalnością. Efektem tych działań było powstanie pierwszego hotelu Focus w stylu butikowym, który fantastycznie wpisuje się w architekturę Sopotu. Inwestycję uważam za duży sukces naszej sieci i jestem przekonany, że obiekt spotka się z pozytywnymi opiniami – mówi w komunikacie wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels, Łukasz Płoszyński.