Hotele droższe w październiku o ponad 8 procent

Średnia cena pokoju w październiku zeszłego roku wyniosła 257,82 złotego i była o 8,38 procent większa niż rok wcześniej – podaje portal z noclegami Hotele.pl

Publikacja: 09.01.2019 09:32

Hotele droższe w październiku o ponad 8 procent

Foto: materiały prasowe

Średnia cena wzrosła w obiektach wszystkich kategorii, ale najbardziej w obiektach nieskategoryzowanych – o 14,91 procent, do 238,21 złotego. Dużo urosły również stawki w hotelach trzy- i czterogwiazdkowych – odpowiednio o 7,03 procent i 6,99 procent. Najmniejszy wzrost, 0,39 procent, zanotowano w wypadku hoteli dwugwiazdkowych.

W porównaniu z tym samym okresem przed rokiem, największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały obiekty nieskategoryzowane. Na rezerwację noclegu w tego typu obiektach zdecydowało się 17,12 procent klientów, co stanowiło wzrost o 1,99 punktu procentowego. Z kolei największy spadek udziału rynkowego zaobserwowano w przypadku hoteli dwugwiazdkowych. W październiku zeszłego roku hotele tej kategorii wybrało 8,14 procent klientów, czyli o 1,29 punktu procentowego mniej w ujęciu rok do roku – podaje portal.

Z danych Hotele.pl wynika, że w październiku największy przyrost liczby rezerwacji rok do roku zanotowano w Rzeszowie (48,2 procent), Warszawie (42,3 procent), i Gdańsku (31,2 procent). Miastami, w których w tym samym czasie najbardziej rezerwacje spadały były Gorzów Wielkopolski (-25,3 procent), Gdynia (-15,2 procent) i Bielsko-Biała (-12,1 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 6,5 dnia przed planowanym przybyciem do hotelu, tj. o 0,5 dnia wcześniej niż w roku ubiegłym.

Noclegi
Ministerstwo rozwoju: We wrześniu opłata turystyczna
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Noclegi
Kołobrzeski Sand zmienia się w Royal Tulip z piątą gwiazdką
Noclegi
„Zamknięte Mazury, szczyt covidowej bzdury” – hotelarze protestują pod KPRM
Noclegi
Barceló zapowiada ekspansję – szykuje 13 nowych hoteli
Noclegi
Wyspy Kanaryjskie bez turystów. Tak pusto jeszcze nie było