Długi weekend czerwcowy Polacy spędzą w górach

Fot. Nelly Kamińska

Zakopane, Karpacz i Szczawnica – te trzy górskie kurorty królują w wynikach wyszukiwania noclegów na długi weekend czerwcowy w portalu Nocowanie.pl.

Z powodu zamknięcia hoteli do 8 maja większość turystów nie mogła wcześniej zrealizować swoich wyjazdowych planów – pisze w komunikacie serwis z noclegami Nocowanie.pl. Tym chętniej wyjadą na długi weekend czerwcowy, który w tym roku przypada na początek miesiąca (Boże Ciało jest we czwartek 3 czerwca). Niektórzy myślą o przedłużeniu go i planują wyjazd już w piątek 28 maja.

– Najchętniej wybieranym terminem pobytu jest 2-6 czerwca. Widzimy jednak spore zainteresowanie pobytami już pod koniec maja. Oznacza to, że turyści planują naprawdę długi weekend czerwcowy, bo wystarczy wykorzystać trzy lub cztery dni urlopu, by odpoczywać nawet przez 10 dni – mówi menedżer ds. PR-u portalu Nocowanie.pl Kamila Miciuła, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Hotele ruszą 8 maja. Połowa miejsc pozostanie wolna

Według Nocowania.pl największym zainteresowaniem cieszą się polskie góry. Na pierwszym miejscu jest Zakopane, do którego trafia 5,2 procent wszystkich zapytań o noclegi w weekend czerwcowy. W pierwszej trójce znalazły się też Karpacz – 4,6 procent i Szczawnica – 3,5 procent. Zaraz za podium uplasowała się Solina, do której użytkownicy serwisu wysłali dotąd 3,4 procent wszystkich zapytań o wolne noclegi w weekend czerwcowy. Inne popularne kurorty to Kudowa-Zdrój, Władysławowo, Szklarska Poręba, Polańczyk, Sopot i Krynica Morska.

Turyści najchętniej rezerwują domki i apartamenty, co oznacza, że nadal wolą spędzać wolny czas we własnym gronie, zachowując dystans społeczny.

W porównaniu do ubiegłorocznej czerwcówki tegoroczna będzie trochę droższa. Ceny noclegów wahają się od 48 do 62 złotych. Za nocleg dla jednej osoby w Zakopanem trzeba zapłacić średnio 58 złotych, w Karpaczu 57 złotych, w Szczawnicy 52 złote, w Solinie i Polańczyku odpowiednio 53 złote i 51 złotych, Kudowie-Zdroju 54 złote, a w Szklarskiej Porębie 59 złotych.

Tańsze noclegi, bo za 48 złotych, można znaleźć we Władysławowie, ale ceny w Sopocie i Krynicy Morskiej są już wyższe – odpowiednio 58 złotych i 62 złote.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TOO: Premierze, sprostuj Szumowskiego!

Minister Szumowski jednym zdaniem zaprzepaścił miesięczny trud rządu i branży turystycznej utrzymania pozytywnych relacji ...

Chiny wprowadzają certyfikat dla zaszczepionych. „Ułatwi podróżowanie”

Chiny wprowadziły cyfrowe świadectwo szczepień przeciwko koronawirusowi dla swoich obywateli planujących podróże zagraniczne – ...

MSC zamówił dwa statki wycieczkowe za 2 miliardy euro

Włosko-szwajcarski armator MSC zamówił w stoczni Chantiers de l’Atlantique w Saint-Nazaire we Francji dwa ...

TO BYŁ ROK… Chełkowska: Rządzący nie rozumieją znaczenia turystyki

Przekierowanie promocji regionu na turystów krajowych, bon turystyczny i dobra pogoda dały efekt w ...

Finnair poleci do Bergen i Tromso

W maju 2018 roku Finnair uruchomi nowe połączenia między Helsinkami a norweskimi miastami Bergen ...

Polacy kupują więcej biletów, ale płacą mniej

O 46 procent wzrosła liczba rezerwacji biletów lotniczych w 2017 roku. Średni koszt zakupu ...