W zeszłym tygodniu parlament Tunezji zatwierdził nowy skład rządu premiera Elyesa Fakhfakha. Jak donosi niemiecki portal branżowy Travel Talk, wśród ministrów nie ma już Rene Trabelsiego, który od listopada 2018 roku pełnił funkcję szefa resortu turystyki i rękodzieła. Wcześniej prowadził francuskie biuro podróży Royal First Travel z siedzibą w Paryżu.

Informację o swoim odejściu Trabelsi przekazał dziennikarzom osobiście, jednocześnie informując ich, że planuje wrócić do Francji do swojej rodziny i nadal pracować w turystyce. Pracę w rządzie określił jako wielki zaszczyt. Na jego miejsce powołany został Mohamed Ali Toumi.

CZYTAJ TEŻ: Rzeszów świętuje powrót czarterów do Tunezji

Jak podaje portal Tunisien Nummerique, Toumi (rocznik 1974) z wykształcenia jest magistrem ekonomii. Z branżą turystyczną związany jest od ponad 20 lat. W latach 2011-2018 był prezesem stowarzyszenia biur podróży (Fédération Tunisienne des Agences de Voyages et de Tourisme – FTAV), zarządzał też kilkoma biurami podróży, w tym własnym, które otworzył w 2005 roku.

Jest też współzałożycielem partii Al Badil Ettounsi (Tunisian Alternative), która powstała w 2018 roku – po jej utworzeniu Toumi został jej rzecznikiem prasowym. Nowy minister jest żonaty i ma dwoje dzieci.