Robert Andrzejczyk, odwołany w październiku zeszłego roku ze stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, trafił do LOT-u. Jako szef biura sprzedaży agencyjnej będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój sprzedaży przewoźnika – informuje biuro prasowe LOT-u. Za rynek polski nadal odpowiada Rafał Kempski w randze zastępcy dyrektora.

Dotychczasowa dyrektor Anna Staszewska, która miała duży wkład w sukces LOT-u w latach 2016-2020, pozostaje w strukturach sprzedażowych PLL LOT – czytamy w komunikacie.

Robert Andrzejczyk jest z wykształcenia socjologiem i historykiem, absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prezesem POT był od września 2017 roku. We wrześniu ubiegłego roku został wiceprezesem Europejskiej Komisji Podróży (European Travel Commission – ETC) – jest to jego druga kadencja na tym stanowisku.

CZYTAJ TEŻ: Robert Andrzejczyk wiceprezesem Europejskiej Komisji Podróży na drugą kadencję

Przed objęciem tych funkcji związany był z Ministerstwem Sportu i Turystyki, zajmował się również współpracą międzynarodową w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Finansów. Przez kilka lat był też związany z branżą public relations i marketingową.