Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba zaprezentował nową stronę internetową Ukraine.ua. – Stworzyliśmy ją, żeby świat mógł poznać prawdziwą Ukrainę: kreatywną, dynamiczną i innowacyjną. Kraj różnorodności i wspaniałej przyrody. Kraj wolności i godności. Kraj, w którym tysiącletnią historię i kulturę dopełnia ambitna wizja przyszłości – mówi minister. – Obcokrajowcy będą mogli poznać Ukrainę przez internet, zainteresować się nią, a potem odwiedzić albo przyjechać, by tu zainwestować lub studiować – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Ukraina będzie miała agencję do spraw turystyki

W portalu można znaleźć informacje o miejscach wartych odwiedzenia, aktywnym wypoczynku, enoturystyce, dziedzictwie kulturowym, wydarzeniach, lokalnej kuchni i historii. Internauci obejrzą też zdjęcia wykonane przez fotografów, których do współpracy ministerstwo zapraszało latem zeszłego roku. Można z nich korzystać w celach niekomercyjnych przy promocji kraju za granicą.

Na razie strona działa w angielskiej wersji językowej, jeszcze w tym roku będzie przetłumaczona na francuski, niemiecki, hiszpański, arabski i chiński.