Wczoraj agent turystyczny Marek Kamieński rozpoczął pracę w charakterze doradcy prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szlachty. Jak mówi w rozmowie z naszym serwisem, POT zaproponowała mu to stanowisko i jest to praca na niepełnym etacie. Kamieński zamierza skupić się na doradzaniu w zakresie turystyki krajowej.

CZYTAJ TEŻ: Gut-Mostowy: Z ekspertami poprawimy funkcjonowanie gospodarki turystycznej

– Będziemy razem próbowali w jakiś sposób rozreklamować polską turystykę, nie tylko w wielkich miastach, ale i w mniejszych miejscowościach, których u nas nie brakuje – mówi Kamieński. – W 2020 roku za granicę wyjechało ponad 80 procent Polaków mniej niż rok wcześniej. W tym roku niestety czeka nas powtórka z roku ubiegłego. Uważam, że w tych złych czasach, w których ludzie nie chcą lub nie mogą wyjeżdżać za granicę, turystyka krajowa jest najbardziej realna. Myślę, że ten rok w dużej mierze będzie się opierał właśnie na niej, co nie znaczy, że zagraniczna turystyka wyjazdowa i przyjazdowa zaginą – dodaje.

Marek Kamieński prowadzi w Warszawie własne biuro agencyjne Mag-Mar, jest też jednym z założycieli i członkiem zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych. Jest znany nie tylko w środowisku agentów, ale i szerzej w kraju, gdyż często występuje w mediach, gdzie komentuje bieżącą sytuację w turystyce wyjazdowej. Od piątku stoi też na czele Rady Ekspertów do spraw Turystyki powołanej przez ministra rozwoju Jarosława Gowina. Wcześniej pracował 15 lat w Orbisie, gdzie pełnił funkcje kierownicze. Ma również uprawnienia biegłego sądowego w dziedzinie turystyki, wydaje opinie na prośbę sądów.

Marek Kamieński jest jedynym doradcą prezesa POT.

WARTO: Jednodniowe wycieczki z bonem turystycznym już możliwe