W ramach programu „Znów razem”, który powstał w Ministerstwie Edukacji i Nauki Bułgarii, rząd pokryje dzieciom i nauczycielom koszty przejazdu, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia i korzystania z atrakcji.

Wypoczynek będzie organizowany w małych grupach, zgodnie z wytycznymi zdrowotnymi. Wyjazdy rozpoczną się po zakończeniu roku szkolnego, czyli dla klas I-III po 23 czerwca, a dla starszych – po 30 czerwca. Jeszcze później wakacje zaczynają się dla dzieci z klas X i XI o profilu zawodowym.

CZYTAJ TEŻ: Z bonem turystycznym po zdrowie

Do programu zgłaszać się mogą wszystkie szkoły z Bułgarii – w sumie jest ich 2258. Każda z nich może zgłosić na takie wakacje do 70 osób (komunikat nie podaje kryteriów, według których dzieci będą wybierane).

Zgodnie z założeniami, budżet przedsięwzięcia to 15 milionów lew (34,1 miliona złotych). Na każdego uczestnika i przypadającego na niego nauczyciela przeznaczono 500 lew (1,1 tysiąca złotych).

Projekt ma dwa cele – pomóc dzieciom wrócić do życia społecznego po długim okresie izolacji i wesprzeć branżę turystyczną, w tym biura podróży i hotele.

ZOBACZ TEŻ: Prezes POT: Bon turystyczny ma przyszłość