Radę, która ma doradzać ministrowi odpowiedzialnemu za turystykę Andrzejowi Gutowi-Mostowemu w sprawach turystyki a szczególnie planowanych aktów legislacyjnych, wicepremier powołał 29 stycznia. Na jej czele postawił początkowo agenta turystycznego Marka Kamieńskiego. Kamieński zrezygnował jednak z tej funkcji kilka dni później. Stąd powstał vacat.

CZYTAJ TEŻ: Gut-Mostowy: Z ekspertami poprawimy funkcjonowanie gospodarki turystycznej

Dawid Lasek jest członkiem Rady od początku, wcześniej był jednym z trzech jej wiceprzewodniczących. W latach 2016–2017 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, kiedy na czele resortu stał Witold Bańka, odpowiedzialnym za turystykę. To on pierwszy rzucił hasło konieczności budowania w Polsce sieci marek turystycznych. Obecnie jest wiceprezesem stowarzyszenia Euroregion Karpacki.

WIĘCEJ: Lasek: Będzie nowe otwarcie w turystyce

Jak mówi nam wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, wkrótce ogłosi on jeszcze kilka nowych nazwisk ekspertów, których zaprosił do Rady. – Chcemy uzupełnić stan Rady między innymi o osoby reprezentujące te sfery turystyki, które są na razie mało w niej reprezentowane. Na pewno wśród nich znajdzie się osoba ze środowiska agentów turystycznych i biur podróży – zapowiada.

""

Dawid Lasek (z lewej), jako minister od turystyki odwiedził polskie stoisko na międzynarodowych targach turystycznych ITB w Berlinie. Fot. Filip Frydrykiewicz

turystyka.rp.pl