Dwuminutowy film „Greece. Places” nakręcony przez Pawła Worsztynowicza zdobył srebrny medal w kategorii promocja kraju na 11. Festiwalu Filmów Turystycznych w Amorgos (Amorgos Tourism Film Festival) w Grecji. Filmy konkurowały w jeszcze kilku innych kategoriach, między innymi promocja regionu i miasta, turystyka kulturalna i gastronomiczna czy usługi turystyczne. Nagrodę główną (Grand Prix) międzynarodowe jury przyznało filmowi „Help” wyprodukowanemu na zlecenie rady miejskiej Madrytu.

CZYTAJ TEŻ: Polak na czele europejskich dróg świętego Jakuba

Jak mówi Paweł Worsztynowicz, jego film powstawał przez dwa lata. Przedstawia ujęcia z drona różnych miejsc w Grecji. Worsztynowicz współpracuje z biurami podróży, dla których robi zdjęcia i filmy, ale „Greece. Places” nakręcił dla siebie. Zaproszenie na festiwal dostał zaś od organizatorów.

Do konkursu zgłoszono w sumie ponad 700 filmów z ponad 50 krajów. Najwięcej nagród, bo siedem, zgarnęli twórcy z Portugalii, za nimi uplasowali się Hiszpanie z czterema nagrodami i Niemcy z trzema.

11. Festiwal Filmów Turystycznych w Amorgos odbył się od 11 do 14 listopada, z powodu pandemii online. Nagrodzone filmy można obejrzeć na stronie festiwalu.