Inwestorzy wykorzystali kryzys – wybudowali w Egipcie 16 hoteli

Mimo pandemii w Egipcie otworzyło się w tym roku 16 nowych hoteli – podaje tamtejsze Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa. Mowa o obiektach na Południowym Synaju, w Marsa Alam i na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Publikacja: 31.12.2020 08:02

Inwestorzy wykorzystali kryzys – wybudowali w Egipcie 16 hoteli

Foto: Fot. AFP

2613 pokojów hotelowych pojawiło się w tym roku w Egipcie – pisze dziennik „Daily News Egypt” w swoim elektronicznym wydaniu. Gazeta powołuje się na raport Ministerstwa Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa podsumowujący 2020 rok. Mimo pandemii w kraju otworzyło się 16 nowych hoteli – na Synaju Południowym, w Marsa Alam i na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

W 2020 roku opracowana została koncepcja rozwoju regionu Siwa – najbardziej na zachód wysuniętego obszaru pustynnego. Resort turystyki uczestniczył też w ocenie planu rozwoju miasta Święta Katarzyna przygotowanego przez Ministerstwo Mieszkalnictwa, Usług Komunalnych i Społeczności Miejskich. Nowe osiedle ma być promowane jako produkt turystyczny.

CZYTAJ TEŻ: Egipt myśli, jak pomóc branży turystycznej. Może tańsze bilety?

W tym roku powstał również plan rozwoju historycznej części Kairu. W sumie ministerstwo zaopiniowało i zatwierdziło 492 produkty turystyczne i usługowe nad Zatoką Akaba, Morzem Czerwonym, Ras Sudr (miejscowość na Półwyspie Synaj) i w Ajn Suchnie nad Zatoką Sueską.

Zarząd Funduszu Turystycznego zaakceptował przekazanie 41 milionów funtów egipskich (około 2,6 miliona dolarów) Ministerstwu Rozwoju Lokalnego – pieniądze pójdą na rozwój Szlaku Świętej Rodziny, konkretnie pięciu głównych stacji na tej drodze.

Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli