W związku z tą sytuacją MSZ zaleca Polakom przebywającym w Tunezji unikanie miejsc uczęszczanych, jak obiekty kultu religijnego, centra miast i bazary, a także stanowczo odradza uczestniczenie „w jakichkolwiek manifestacjach i zgromadzeniach publicznych. Osoby przebywające na pobytach wakacyjnych proszone są o pozostawanie na terenie hoteli i ośrodków turystycznych” – czytamy w komunikacie.

Resort zaleca również, aby podróżni wybierający się do Tunezji korzystali z wyjazdów organizowanych przez biura podróży. Najlepiej takich biur, które mają plany zarządzania kryzysowego i rezydentów w Tunezji.

Kategorycznie odradza poruszanie się wieczorem i w nocy poza strefami turystycznymi i głównymi szlakami komunikacyjnymi ze względu na duży poziom przestępczości o charakterze rabunkowym. Na terytorium całego kraju obowiązuje godzina policyjna od godziny 20 do 5 rano.

Od 1 lipca wyjeżdżających do Tunezji obowiązuje, ze względu na sytuację pandemiczną, okazanie testu PCR z kodem QR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Dotyczy to wszystkich, w tym osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Obowiązkowe jest też okazanie wypełnionego i wydrukowanego formularza zobowiązującego do 7-dniowej kwarantanny.