Fundació Mallorca Turisme rozpoczęła kampanię informacyjną, która ma uczulić turystów, by  przestrzegali zasad wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. W materiałach informacyjnych i na stronie internetowej przypomina przyjezdnym, jakie ograniczenia obowiązują na wyspie, jak należy się zachowywać i o czym pamiętać w trakcie pobytu, a wszystko zgodnie z hasłem „Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Dziękujemy, że postępujecie odpowiedzialnie”.

Na stronie internetowej Mallorcasafetourism internauci znajdą odpowiedzi na pytania, jak przygotować się do podróży na wyspę, jakie są zasady wjazdu i korzystania z obiektów noclegowych i jak należy się zachowywać na plaży, w restauracjach, barach, na zakupach czy w instytucjach kultury.

CZYTAJ TEŻ: Majorka – nocna burda z udziałem pół tysiąca turystów

Obecnie przynajmniej jedną dawkę szczepionki na covid-19 przyjęło 75 procent mieszkańców Balearów – podaje niemiecki portal branży turystycznej FVW, powołując się na doniesienia majorkańskich mediów. 65 procent, czyli ponad 762 tysiące ludzi, jest w pełni zaszczepionych. By osiągnąć odporność stadną w warunkach rozprzestrzeniania się wariantu delta procedurze poddać się musi od 85 do 90 procent osób.