Dominika Szulc jest związana z POT od roku 2007, od 2009 jako dyrektor zagranicznego ośrodka w Brukseli, gdzie odpowiada za promocję Polski na rynku belgijskim i luksemburskim. Równolegle kierowała przez ponad dwa lata ośrodkiem w Paryżu a od 2013 roku ośrodkiem w Amsterdamie.

Dzieciństwo spędziła w Algierii gdzie uczęszczała do szkoły francuskiej w Annabie. Jest absolwentką skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła też studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej z europeistyki i w Collegium Civitas w Warszawie z dyplomacji i stosunków międzynarodowych.

CZYTAJ TEŻ: Hotelarz na fotelu wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej

Całe życie zawodowe związała z turystyką, którą rozpoczęła jako przewodnik po Pomorzu i pilot wycieczek zagranicznych, w tym między innymi biura podróży Itaka, specjalizujący się w krajach skandynawskich.

Brała udział w tworzeniu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jako jeden z trzech pierwszych pracowników PROT. Pracowała w urzędzie miasta Gdańska, gdzie odpowiedzialna była za projekty promocyjne, m.in. za organizowanie obchodów 25-lecia NSZZ Solidarność z udziałem czołowych światowych polityków i z koncertem Jean-Michele’a Jarre’a w Stoczni Gdańskiej.

Odznaczona honorową odznaką Za zasługi dla turystyki, odznaką Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego za zaangażowanie w rozwój programu promocyjnego Teraz Polska i Medalem Wdzięczności Fundacji im. Brata Alberta.

Pasjonuje się fotografią i jazdą konną.

ZOBACZ TEŻ: POT szuka dyrektorów do promocji Polski we Francji, na Ukrainie i w Chinach

Polska Organizacja Turystyczna utrzymuje w sumie 14 oddziałów zagranicznych, w tym na takich rynkach jak Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Japonia. Obecnie trwają konkursy na obsadzenie dyrektorami placówek w Paryżu, Pekinie i Kijowie. Umowy podpisywane są – zgodnie z ustawą o POT – z każdym na 33 miesiące. Po tym terminie POT rozpisuje ponownie konkurs na dane stanowisko.