Joanna Jędrzejewska–Debortoli nowym sekretarzem generalnym TUgether

Była dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska–Debortoli została sekretarzem generalnym Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether. Zastąpiła Małgorzatę Musiał-Bzowską, która po półtora roku pracy odeszła z tego stanowiska.

Publikacja: 20.04.2022 10:08

Joanna Jędrzejewska–Debortoli przez dwa lata kierowała departamentem turystyki w Ministerstwie Sport

Joanna Jędrzejewska–Debortoli przez dwa lata kierowała departamentem turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Foto: archiwum prywatne Joanny Jędrzejewskiej–Debortoli

Joanna Jędrzejewska–Debortoli "będzie miała za zadanie wesprzeć organizacyjnie i proceduralnie federację, będzie odpowiadała za koordynowanie działań, wzmacnianie wizerunku, komunikację i zarządzanie projektami".

Nowa sekretarz Rady to menedżer od lat związany z turystyką i promocją. Pracowała m.in. jako dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki (2016-2018), gdzie odpowiadała m.in. za współpracę z Polską Organizacją Turystyczną i opiekę merytoryczną nad ustawą o turystycznym funduszu gwarancyjnym i ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i w Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., odpowiadała m.in. za promocję gospodarczą województwa mazowieckiego i napływ inwestycji do regionu, kierując Mazowieckim Centrum Obsługi Inwestora. Przez dwa lata pełniła funkcję rzecznika funduszy europejskich w województwie mazowieckim.

Jędrzejewska–Debortoli jest absolwentką międzynarodowych stosunków gospodarczych Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi, zdobyła też tytuł Executive MBA Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

W młodości była reprezentantką kadry narodowej w badmintonie.

W skład Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether wchodzą: Polskie Hotele Niezależne, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Izba Gospodarcza Menedżerów Artystów Polskich, Polska Izba Przemysłu Targowego, Polskie Stowarzyszenie Tłumaczy Konferencyjnych, Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych, Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Branży Eventowej, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej/Klub Agencji Eventowych, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel, Stowarzyszenie SITE Polska, Zrzeszenie Agentów IATA w Polsce, Związek Organizatorów Sportu Masowego.

Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli