Szwajcaria docenia w tym roku turystów, którzy przyjadą na zimowy wypoczynek pociągiem. Oferta przeznaczona jest dla osób podróżujących z zagranicy. Wystarczy kupić bilet z domu w szwajcarskie góry, by zyskać prawo do rabatów na zakupy i usługi - czytamy na stronie internetowej promującej Szwajcarię, My Switzerland.

Wśród bonusów znalazły się zniżki sięgające 20, a nawet 30 procent na karnety narciarskie, rabaty od 10 do 30 procent na lekcje prywatne i grupowe w szkółkach narciarskich, 10 procent na wynajmowanie sprzętu w wypożyczalniach Swissrent, 15 procent na zakup produktów Victorinoxa i tyle samo na asortyment firmy odzieżowej Mammut.

Żeby skorzystać z promocji, trzeba wejść na stronę My Switzerland, zarejestrować swój bilet kolejowy i podajć swoje dane. W następnym kroku można zrealizować kupony zniżkowe on-line albo już na miejscu, po przyjeździe do Szwajcarii.

W programie udział bierze kilka regionów narciarskich: Engelberg, Arosa Lenzerheide, Jungfrau, Portes du Soleil, Andermatt, Verbrier, Scoul.