POT: Certyfikat dobrych praktyk pomoże turystyce krajowej

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna certyfikowanie podmiotów turystycznych uczestniczących w programie Polski Bon Turystyczny.

Publikacja: 20.04.2021 11:31

POT: Certyfikat dobrych praktyk pomoże turystyce krajowej

Foto: Fot. Pixabay

Jak wyjaśnia w komunikacie oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego, akcja ma pomóc w ponownym uruchomieniu turystyki i wypromować obiekty noclegowe i organizatorów turystyki, którzy świadczą usługi na wysokim poziomie i dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Do projektu POT zaprosiła przedsiębiorców i organizacje pożytku publicznego, które zarejestrowały się w programie Polski Bon Turystyczny.

– Projekt certyfikacji został stworzony, aby wyróżnić te podmioty, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju turystyki krajowej i których działania mogą być wzorem do stworzenia wspólnych dla całej branży zasad. Certyfikaty pomogą też podróżnym rozpoznać miejsca, które oferują bezpieczny wypoczynek – mówi wiceprezes POT Anna Salamończyk-Mochel, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: POT zaprasza na wakacje z bonem turystycznym

Podmioty turystyczne, które chcą wziąć udział w certyfikacji, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie certyfikat.pot.gov.pl. W tym etapie przedsiębiorcy samodzielnie potwierdzają stosowanie dobrych praktyk związanych między innymi z bezpieczeństwem, higieną, udogodnieniami dla dzieci i współpracą z innymi podmiotami i instytucjami turystycznymi. Zgłoszenia do tej części programu przyjmowane są do maja.

Kolejny etap, który potrwa do listopada, to wyrywkowe wizyty przedstawicieli POT, które mają potwierdzić spełnianie tych warunków przez przedsiębiorców.

Na koniec POT przyzna zaakceptowanym firmom Certyfikat Dobrych Praktyk, umieści wyróżnione nim obiekty w Katalogu Dobrych Praktyk i oznaczy na mapie bezpiecznych obiektów akceptujących bony turystyczne.

Popularne Trendy
Fuerteventura - powstanie hotel na 1000 łóżek. Mieszkańcy protestują, ale rząd się zgadza
Popularne Trendy
Minister dofinansował turystykę - powstaną szlaki, strony w internecie i akcje promocyjne
Popularne Trendy
W Grecji najchętniej odpoczywają Niemcy, Brytyjczycy i Bułgarzy. Polacy też to lubią
Popularne Trendy
Hiszpańska wyspa broni się przed turystami – część hoteli ma zniknąć
Popularne Trendy
Oczami turystów: Kraków i Warszawa na liście najtańszych w Europie na city break