Jak podają linia lotnicza Jet2.com i jej touroperator Jet2holiays najwięcej rezerwacji objęło region Algarve i Maderę. W stosunku do poprzedniego tygodnia zmiana na plus wyniosła nawet 1300 procent. Prezes Jet2.com i Jet2holidays Steve Heapy, cytowany w komunikacie, mówi że większe zainteresowanie lotami i wycieczkami zorganizowanymi widać już od jakiegoś czasu. Pierwsze imprezy ruszą 24 czerwca do Faro.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielka Brytania odmraża podróże. Polska poza zieloną listą

Także szef porównywarki cenowej Skyscanner zauważył znaczny wzrost popytu na wyjazdy do Portugalii. W rozmowie ze stacją telewizyją BBC, na którą powołuje się Reuters, potwierdził, że w piątek, 7 maja, kiedy Londyn ogłosił zasady podróży zagranicznych, zainteresowanie tym krajem skoczyło o 600 procent w porównaniu z poprzednim dniem. W miarę wypełniania się miejsc, ceny rosną.

Po komunikacie rządowym TUI UK and Ireland ogłosił, że zwiększy liczbę lotów i pakietów turystycznych do Algarve i na Maderę.

Także tania linia lotnicza easyJet poinformowała, że zwiększa o 80 tysięcy liczbę miejsc w samolotach do krajów z zielonej listy. Przypomnijmy, poza Portugalią znalazło się na niej 11 innych krajów, w tym Gibraltar i Izrael.