Kampania „This works for you” (z j. angielskiego „To działa dla ciebie”) obejmuje film promocyjny, który opowiada o pracy zdalnej połączonej z wypoczynkiem i stylem życia, donosi portal schengenvisainfo.com.

Promocję prowadzi Stowarzyszenie Turystyczne Cascais, które w ten sposób chce zachęcić obcokrajowców do przyjechania do Portugalii na dłużej i połączenia wypoczynku z pracą zdalną. W swoich działaniach mocno podkreśla, że w samym Cascais, popularnym kurorcie turystycznym, istnieje wiele przestrzeni coworkingowych.

Portugalia jest jednym z ulubionych krajów europejskich freelancerów i osób prowadzących działalność na własny rachunek. Jak wynika z danych Banku Światowego w 2019 roku 16,9 procent osób pracujących w Portugalii stanowiły osoby samozatrudnione lub freelancerzy. Dla porównania średnia dla Unii Europejskiej wynosi 15,2 procent.

Czytaj więcej

Madera przyjmie cyfrowych nomadów. Stworzyła dla nich wioskę

Władze w Portugalii wyjaśniają, że cyfrowi nomadzi mają dwie możliwości: zostać rezydentem - to opcja dla osób zainteresowanych samodzielną pracą (praca lokalnie dla klientów Portugalii jako pracownik kontraktowy) lub uzyskać wizę pobytową do pracy jako przedsiębiorca.

Liczba zainteresowanych pracą zdalną stale rośnie, a wiele krajów europejskich oferuje stosowne wizy, by przyciągnąć do kraju więcej cudzoziemców, a także pomóc gospodarce odzyskać siły po szkodach spowodowanych przez koronawirusa.

Portal podaje, że obecnie najkorzystniejsze warunki wizowe oferują Hiszpania, Francja, Niemcy, Portugalia, Malta, Chorwacja, Estonia, Grecja, Rumunia i Czechy. Niedawno plany wprowadzenia wiz dla cyfrowych nomadów przedstawiły Łotwa i Włochy.

Czytaj więcej

Malediwy: Jesteśmy salą konferencyjną na plaży. Ale przyjmiemy też backpackerów