Stuart Andrew funkcję podsekretarza stanu w Departamencie Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu i podsekretarza stanu (ministra ds. równości) w Departamencie Handlu Międzynarodowego objął 27 października 2022 roku - czytamy na stronach brytyjskiego rządu. To pierwsze stanowisko piastował już od 20 września był też ministrem w Ministerstwie Sprawiedliwości od 8 lipca do 7 września 2022 roku. Teraz w nowej roli ma odpowiadać za turystykę.

Andrew do polityki wszedł w 2010 roku jako poseł. W 2012 roku został mianowany prywatnym sekretarzem parlamentarnym posła Francisa Maude'a. W wyborach w 2015 roku znów trafił do Parlamentu i objął stanowisko prywatnego sekretarza parlamentarnego posła Patricka McLoughlina. Od 8 lutego do 6 lipca tego był ministrem stanu (minister mieszkalnictwa) w Departamencie Wyrównywania Szans, Mieszkalnictwa i Wspólnot.

„Gratulacje dla Stuarta Andrew z okazji objęcia funkcji ministra turystyki – czekamy na współpracę przy wdrożeniu Rządowego Planu Odbudowy Turystyki, aby zapewnić miejsca pracy, wzrost gospodarczy i inwestycje w całej gospodarce odwiedzających” - napisała dyrektor UKHospitality Kate Nicholls. A dyrektor generalna VisitBritain, brytyjskiego urzędu do promowania turystyki, Patricia Yates, skomentowała: „Jestem zadowolona, że nowym ministrem turystyki jest Stuart Andrew i nie mogę się doczekać współpracy z nim w celu stymulowania wzrostu gospodarczego w całej Wielkiej Brytanii”.

W nowej roli Andrew będzie odpowiedzialny między innymi za branżę wydarzeń biznesowych, w tym konferencje, spotkania, wystawy i targi.

Andrew jest trzecim ministrem turystyki w ciągu sześciu tygodni, zastąpił Lorda Kamala, który sprawował tę funkcję przez zaledwie 40 dni w ramach rządu Liz Truss.