Google: Młodzi kochają You Tube’a. Turystyka nie może o tym zapominać

38 procent turystów, którzy regularnie wyjeżdżają za granicę, chce zarezerwować ofertę, która gwarantuje doświadczenia jedyne w swoim rodzaju - twierdzi Google. Podróże są nadal wysoko na liście potrzeb wielu osób, firmy powinny więc wiedzieć, jak do nich najlepiej dotrzeć.

Publikacja: 23.03.2023 08:18

Google: Młodzi kochają You Tube’a. Turystyka nie może o tym zapominać

Foto: AFP, Elizabeth Ruiz

Michael Trauttmansdorff, dyrektor ds. zarządzania produktem w Travel Ads w Google'u, podzielił się na kongresie odbywającym się przy okazji międzynarodowych targów turystycznych ITB w Berlinie swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi promowania usług turystycznych. – 38 procent wszystkich turystów, którzy regularnie podróżują za granicę, chce zarezerwować ofertę, która gwarantuje im niezwykłe doświadczenia – wskazywał.

Wyjazdy nadal znajdują się wysoko na liście ludzi, rośnie też ilość czasu, jaki poświęcają na ich planowanie i przygotowanie. Jednocześnie, przypomniał Trauttmansdorff, młodzi ludzie są mniej lojalni wobec marek i chętniej korzystają z oferty różnych firm.

Dyrektor podkreślał w swoim wystąpieniu, że przy pozyskiwaniu klientów firmy turystyczne muszą pamiętać o rosnącym znaczeniu filmów wideo i dobrej jakości zdjęć. Podróżni, szczególnie ci z pokolenia Z, inspiracji do wyjazdów szukają w w internecie. - 90 procent podróżnych znajduje informacje na YouTubie, dlatego to tak ważne, by mieć strategię działania dla tego kanału – mówi.

Czytaj więcej

Airbnb: Turyści chcą mieszkać oryginalnie, na odludziu, ale z internetem

Wystąpienie na kongresie było okazją do przedstawienia rozwiązań reklamowych oferowanych przez Google'a, które są dostosowane do potrzeb kierunków turystycznych, sieci hotelowych i organizatorów wycieczek, dyrektor zachęcał też do korzystania z informacji, które Google publikuje na swoich korporacyjnych stronach, a które dotyczą bieżących trendów i podkreślał, że są one oparte na najświeższych danych.

Jednym z atrakcyjnych narzędzi jest także to, które pozwala zaplanować podróż w sposób najmniej oddziałujący negatywnie na środowisko. Mowa chociażby o wyszukiwarce lotów pokazującej, które rejsy emitują najmniej dwutlenku węgla.

Popularne Trendy
Niemcy – ruszyła kampania promująca obiekty i miejsca z listy UNESCO
Popularne Trendy
Minister turystyki Egiptu: Padł rekord w liczbie turystów
Popularne Trendy
Grecja ma nową minister turystyki. Kraj czekają kolejne wybory
Popularne Trendy
Sztuczna inteligencja daje przewagę. Ale niewiele firm turystycznych z niej korzysta
Popularne Trendy
Coraz więcej turystów odwiedza Grecję. Rosjan zastępują Amerykanie